Všetko o nákupe

Ako nakupovať dioptrické rámy

Ak už nosíte dioptrické okuliare, môžete si vybrať rám, ktorý sa vám páči a sklá k nemu podľa vašich doterajších dioptrií. V prípade, ak chcete využi't  vyšetrenie za zvýhodnenú cenu 10 Eur, stačí, ak do poznámky k nákupu uvediete, že ste si rezerváciu cez náš rezervačný systém už spravili alebo vám máme zavolať a dohodnúť sa s Vami. Pre našich zákazníkov vždy objednávku kontrolujeme, či rámy so šošovkami sedia, či je objednaná úprava možná alebo či je vhodná. V prípade akýchkoľvek pochybností sa s vami spojíme a objednávku pre istotu skonzultujeme.

Ako vrátiť alebo reklamovať tovar a obchodné podmienky

Každý spotrebiteľ má nárok bez udania dôvodu odstúpiť od kúpnej zmluvy do 14 dní. Výnimku tvoria na mieru zhotovené produkty, v našom prípade sklíčka do dioptrických rámov. Aj preto poskytujeme našim klientom nadštandardné služby spojené s kontrolou ich objednávky a vyšetrením. Chceme totiž, aby boli rámy so sklom 100% vhodné práve pre Vás. Stiahnite si:

Garancia originality

V našej očnej optike garantujeme originálne výrobky renomovaných značiek. To platí nielen o dioptrických rámoch, slnečných okuliaroch, ale aj o kontaktných šošovkách, roztokoch a ostatných. Ešte vyššie nároky máme na vlastnosti okuliarových šošoviek. Pretože to je na Vašich okuliaroch to najcennejšie. Okuliarové šošovky, ktoré používame, sú špičkovej kvality od renomovaných európskych firiem Essilor a Zeiss. Zásadne nepoužívame sklá pochybného pôvodu a nízké kvality.
Kvalitu produktov si sami overujeme denným používaním v našej prevádzke v Považskej Bystrici a starosltivo vyberáme tie, o ktorých sme presvedčení, že spĺňajú tie najprísnejšie kritériá kvality a estetiky. 
Kladieme nielen dôraz na produkt, ale aj na overených dodávateľov, ktorí nám poskytujú možnosť dohliadnuť na trasu produktu od výrobcu až k nám do optiky a k Vám domov.

Vyšetrenie za zvýhodnenú cenu

Vyšetrenie zdarma poskytujú nekvalifikovaný "odborníci". Na naše vyšetrenie si rezervujeme 1 hodinu a objednanie je presne na čas. Vyšetrenie je u nás vždy spoplatnené sumou 30 Eur (v prípade vyšetrenia zraku na okuliare). V prípade nákupu okuliarov u nás poskytujeme 20 Eur zľavu z vyšetrenia. V našom e-shope ponúkame nielen prípravu objednávky, ale aj jej kontrolu a pre zákazníkov aj meranie. Nie každý vie, aké okuliare potrebuje. V prípade vyšetrenia u nás máte záruku aj na dioptrický predpis (len v prípade ak sa okuliare zhotovujú u nás). Kedže máme väčšinu rámov skladom, rám si môžete aj vyskúšať a reálne uvidíme, ako Vám pristane.

Doprava, platba, termíny dodania

Produkty zasielame poštou alebo kuriérom. 
Termíny dodania produktov, ktoré sú "skladom":
 • Objednávky odosielame následujúci deň po prijatí objednávky s dodaním do 24 hodín.
 • Objednávky kompletných okuliarov (aj s dioptrami) odosielame okamžite po ich skompletovaní. V závislosti od dioptrií sa táto doba môže líšiť od 1 do 5 pracovných dní. 95% objednávok skompletujeme a odošleme do 48 hodín.

Termíny dodania produktov, ktoré nie sú aktuálne skladom:

 • Ihneď po zadaní Vašej objednávky kontaktujeme výrobcu a overujeme aktuálnu dostupnosť vybraného tovaru.
 • Dodanie tovaru, ktorý objednávame u dodávateľa väčšinou trvá 2-3 týždne. V prípade, že tovar nie je skladom ani u výrobcu, môže sa doba dodania predĺžiť až na 6 týždňov.
 • Vo výnimočných prípadoch sa môže stať, že pri vybranom produkte bola ukončená výroba. V takom prípade, Vám ponúkneme alternatívny produkt, alebo Vašu objednávku stornujeme a platbu bez okladu refundujeme. 
 • V každom prípade s Vami predpokladaný termín komunikujeme telefonicky alebo e-mailom a záväzne produkt objednávame až po Vašom odsúhlasení očakávanej dodacej doby.

 • Ceny doručenia:
 • Vyzdvihnutie v kamennej predajni optiky Fontána, Považská Bystrica: 0€
 • Kuriér: 3,50€ (pri objednávke nad 50 Eur: 0€)
 • Cena dobierky: 1€
 • Cena platby kartou: 0€
 • Možnosť platiť u kuriéra kartou: áno 

Objednávka kontaktných šošoviek

Kontaktné šošovky sú kategóriou, ktorú objednávame až na základe Vašej objednávky u výrobcu. Kontaktné šošovky putujú priamo k Vám od výrobcu z Európskeho skladu okamžite po zadaní objednávky.
Top