Slnečné okuliare Ray Ban

RayBan je legenda. Všetko začalo v roku 1937, kedy si prví americký pilot nasadil okuliare špeciálne určené pre zlepšenie kontrastu videnia, zmiernenie oslnenia slnkom a ochranu zraku pred škodlivým UV žiarením. Od tej doby značka RayBan zažívala búrlivé obdobia rozmachu. Slnečné okuliare RayBan sa stali symbolom slávnych tvárí armády, filmu a hudby. "Celebrity skrátka nosí RayBan". A nie je to náhoda. RayBan ako prvý ukázal svetu jedinečný odtieň sivo-zelenej farby pod kódom G-15, ktorý nezkresloval farebné vnímánie a zároveň skvele chránil zrak. V kombinácií s polarizáciou naviac odstraňoval nepríjemné odlesky a tak posunul videnie na vyššiu úroveň. RayBan v inováciach pokračuje a radí sa ku svetovým leadrom v oblasti slnečných šošoviek zo všetkých druhov materiálov - sklo, plast aj špeciálny polykarbonát. Okrem prastarej farby G-15 naviac prichádza s nekonečnou paletou úplne nových farebných odtieňov, vytieňovanými šošovkami a trendovými zrkadlovkami. Ich preslávené modely sú nezameniteľné nie len designom, ale  aj vždy prítomným logom značky.

Od histórie do súčasnosti

Dnes sa slnečné okuliare Ray Ban tešia obľube najmä vďaka ich vysokej kvalite, ako aj ich nadčasovej štýlovosti. V optike Fontána máme na výber z rozmanitej ponuky modelov dámskych, pánskych, ale aj detských slnečných okuliarov RayBan. Skvelo poslúžia na bežné nosenie, ako aj pri rôznych aktivitách, nech sa už vyberiete hocikam.

Od ikonických po súčasné modely, RayBan majú širokú ponuku okuliarových rámov pre všetky typy tváre. Azda najznámejšími sú modely Aviator (pilotky), Wayfarer a Clubmaster. Zatiaľ čo sa trendy rýchlo menia, tieto tri modely ostávajú overenou klasikou naprieč rokmi. V súčasnosti sa do popredia čoraz viac dostáva model Round. Tieto okuliare okrúhleho tvaru sa stali ikonickými v bujarých 60-tych rokoch. Sú obľúbené najmä medzi kreatívnymi individuálmi, ktorí chcú svetu ukázať svoj nezameniteľný štýl.

Slnečné okuliarové šošovky RayBan

Ray-Ban svojim zákazníkom ponúka na výber z niekoľkých druhov slnečných okuliarových šošoviek:

Klasické slnečné šošovky 

Absorbujú 25 - 85 % viditeľného svetla, pričom poskytujú prirodzený pohľad. Nijako nezamieňajú vnímané farby, takže videnie cez tieto šošovky je veľmi príjemné. RayBan má patentovaný šedo-zelený odtieň, ktorý označuje už od 30.-tych rokov minulého storočia kódom G-15. Je to presne ten odtieň, ktorý pomáhal americkým pilotom v leteckých súbojoch počas 2. svetovej vojny. Dnes pridali ešte odtieň hnedej, oznčovaný ako B-15. Dostupné sú v rôznych intenzitách tmavosti a v dymovom prevedení so svetlejším odtieňom v spodnej časti skla (tzv. gradal).

Zrkadlové šošovky

Redukujú oslnenie pre lepší vizuálny komfort, napríklad pri pobyte pri vodných alebo zasnežených plochách. Vnímaný obraz je čistejší a oveľa jasnejší. Pri konkrétných modeloch sa označujú ako "mirror". 

Polarizované šošovky

Blokujú viac ako 99% odrazeného svetla pre eliminovanie rušivého oslnenia. Vylepšujú kontrast, vďaka čomu je videnie podstatne čistejšie.

Len a len vaše: okuliare RayBan s dioptriami 

Práve teraz úplne po prvýkrát v histórií si môžete užiť svoje autentické okuliare RayBan naplno. Vrátane dioptrických skiel. A to buď čírych, pre bežné nosenie, alebo farebných do slnečných okuliarov. Nezameniteľné logo nájdete v hornom rohu pravého skla a iniciály RB sú vygravírované na ľavej strane. U slnečných okuliarov je rozhodujúca farba - tá je vždy súčasťou štýlu RayBan. Originálne farebné dioptrické šošovky Rayban sú k dispozícií pre takmer všetky obľúbené tvary vrátane modelov Aviator (pilotky), Wayfarer, Clubmaster , alebo Erika. A to v bežných farbách,vytieňovaných gradáloch aj lesklých zrakadlových odtieňoch. 
Každé okuliare RayBan sú prispôsobené presne pre vás. Šošovky sú zhotovované individuálne presne podľa vášho predpisu, vzdialenosti zreničiek a výšky centrácie.

KAŽDÝ PÁR OKULIAROV RAY-BAN INDIVIDUÁLNE PRE NÁŠHO ZÁKAZNÍKA 

EXKLUZÍVNY SERVIS V OPTIKE FONTÁNA OD SPRACOVANIA OBJEDNÁVKY AŽ PO DODANIE HOTOVÉHO VÝROBKU

Príďte sa vybrať svoje RayBany s dioptrickými sklami do optiky Fontána.


Top