Ray-Ban JuniorRY 1605 3866 47

Vypredané.
Predpis
Opíšte alebo nahrajte údaje z receptu alebo z karty Vašich súčasných okuliarov
 
Glasses right eye Pravé oko
Glasses left eye Ľavé oko
Sférické dioptrie
Sférické dioptrie Zavrieť

Niekedy býva označovaná len ako “sféra”, alebo skratkou “sph”. Určuje výšku Vašej vady a môže mať znamienko mínus u krátkozrakosti, alebo plus u ďalekozrakosti alebo okuliarov na čítanie. Znamienko mínus sa niekedy zapisuje do predpisu ako znamienko rovnosti (=). Nenechajte sa tým zmiasť a pokojne vpíšte do tabuľky mínus (-).

Cylinder
Cylinder Zavrieť

Cylinder (“cyl”) určuje rozdiel medzi silou dioptrií v jednotlivých smeroch u očnej vady "astigmatizmus". Môžete ho mať predpísaný na jednom oku, na oboch očiach alebo na žiadnom oku, ak astigmatizmus nemáte. Znamienko cylindra môže byť v predpise na okuliare plus aj mínus (- alebo =), nezabudnite ho správne opísať.

Os Cylindra
Os Cylindra Zavrieť

Pokiaľ máte predpísaný cylinder, musí byť k nemu predpísaná aj os (“ax”). Os udáva orientáciu v stupňoch, v ktorej Vaše oko potrebuje prídavnú dioptriu cylindra. Označuje sa číslicou od 0 do 180. Matematická značka stupňov (°) sa ale väčšinou vynecháva, takže na predpisu nájdete len číslicu.

PD
PD Zavrieť

PD označuje vzdialenosť zreničiek od koreňa nosa. Aby ste cez nové okuliare videli dobre, je nutné umiestniť optický stred šošovky pred stred Vašej zrenice. Vzdialenosť pravej a ľavej zrenice od koreňa nosa môže byť rôzna. Preto sa odporúča merať zvlášť PD pre pravé oko a PD pre ľavé oko. Hodnotu PDbuď nájdete vo svojom receptu, alebo si ju môžete zmerať naším pravítkom sami.

PD pravítko Odmerať online

Maximálna veľkosť súboru je 8 MB. Povolené formáty: *.jpg, *.png, *.gif, *.tiff
Farba a hrúbka šošovky
Číre

Klasické priehľadné šošovky, ktoré sú vhodné na celodenné nosenie.Univerzálne použitie.

Plastová značková šošovka s obojstranným tvrdením, antireflexnou a hydrofóbnou úpravou pre jasné videnie bez odleskov

Stenčená šošovka je o 30% tenšia, ľahšia a odolnejšia voči rozbitiu.Antireflex a povrchová úprava proti poškriabaniu, odleskom a odtlačkom.

Ideálná šošovka do detských okuliarov. Najľahší a nerozbitný materiál, ktorý je zároveň o 30% tenší, než bežný plast.

Najtenšia plastová šošovka je vhodná najmä pre korekcie nad +/- 4,0 dioptrie. S antireflexom proti odleskom a úpravou pre jednoduchšie čistenie.

Zafarbovacie

Šošovky, ktoré sa na slnku zatmavia, no v interiéri zostávajú priehľadné. Slnečné a dioptrické okuliare v jednom.

Slnečné a dioptrické okuliare v jednom. Značkové plastové šošovky (index 1,5) s tvrdením a antireflexom Crizal a najnovšou technológiou Transitions VII. 100% UV filter, antireflex a odolná povrchová úprava.

Stenčené a odľahčené (index 1,6) plastové šošovky s tvrdením, antireflexom Crizal a najnovšou technológiou Transitions VII. 100% UV filter. Dostupné vo farbe šedej, hnedej a grafitovo zelenej.

Najodolnejšie samozafarbovacie okuliarové šošovky na trhu. Z nerozbitného materiálu Airwear odolávajú nárazom a sú ľahké ako pierko! Najtvrdšia povrchová vrstva na trhu Crizal Forte ich chráni proti poškriabaniu, odtlačkom prstom a predlžuje ich životnosť. Perfektná šošovka pre aktívnych ľudí a športovcov. 100% UV filter. Dostupné vo farbe šedej a hnedej.

Najtenšia samozafarbujucia šošovka na trhu (index 1,67) je o 35% tenší, než bežná šošovka. S technológiou Transitions VII, antireflexom a 100% UV filtrom.

Slnečné

Hnedé, sivé alebo zelené šošovky, ktoré zmenia klasické okuliare na slnečné. Dioptrické slnečné okuliare.

Slnečné dioptrické okuliarové šošovky z klasického plastového materiálu (index 1,5) ošetreného tvrdiacej vrstvou. Antireflexná úprava z vnútornej strany šošovky eliminuje nepríjemné oslnenie. Dostupné vo farbe šedej, hnedej a zelenej.

Slnečné dioptrické okuliarové šošovky ze stenšeného plastového materiálu (index 1,6) ošetreného tvrdiacou vrstvou. Antireflexná úprava z vnútornej strany šošovky eliminuje nepríjemné oslnenie. Dostupné vo farbe šedej, hnedej a zelenej.

Slnečné šošovky sú tmavšie v hornej časti skla a smerom dole sa zosvetľujú. Štýlové riešenie dioptrických slnečných okuliarov. Stenčenie a odľahčený materiál (index 1,6), tvrdenie a UV-filter. Dostupné vo farbe šedej, hnedej a zelenej.

Polarizačná slnečná šošovka odstraňuje odlesky, znižuje oslnenie a zvyšuje kontrast videnia. 100% UV filter, tvrdenie, antireflex z vnútornej strany. Dostupné v šedej a hnedej farbe.

Na šoférovanie

Špeciálne šošovky pre vodičov, ktoré znižujú oslnenie cez deň aj v noci. Ochrana proti oslneniu za volantom.

Plastová šošovka EyeDrive s povrchovou úpravou "reflect control" pre elimnáciu oslnenia a zlepšenie kontrastu v zlých svetelných podmienkach. Ideálna voľba pre všetkých vodičov.

Plastová šošovka EyeDrive zo stenšeného materiálu, ktorý je o 30% tenší a ľahší, než bežný plast. S povrchovou úpravou "reflect control" pre elimnáciu oslnenia pri šoférovaniu a zlepšenie kontrastu v zlých svetelných podmienkach. Ideálna voľba pre všetkých vodičov, ktorí hľadajú tenké a pohodlné okuliare.

Spojenie optimálnej ochrany pred oslnením v noci a pred slnečným svitom cez deň. Transitions EXTRActive stmavnú aj za čelným sklom auta. Dokonale sa prispôsobí všetkým svetelným podmienkam. Reflect control zníži oslnenie a zvýši kontrast v noci.

Špeciálny optický dizajn EyeDrive PRO zaisťuje ostré videnie v celej ploche skla a výrazne ostrejšie videnie v noci a za šera. Povrchová úprava Reflect Control eliminuje oslnenie a zlepšuje kontrast za zlých svetelných podmienok.

59,00 €

Parametre

 • Značka:
  Ray-Ban Junior
 • Model:
  1605
 • Kód farby:
  3866
 • Farba:
  Červená
 • Prevedenie:
  Detské
 • Typ obruby:
  Celorámové
 • Tvar:
  Obdĺžnikové
 • Materiál:
  Plast
 • Pevné púzdro:
  Áno
 • Mikro utierka:
  Áno

Rozmery

Šírka rámu
122 mm
Šírka skla
47 mm
Šírka nosníka
16 mm
Dĺžka stranice
130 mm
Výška rámu
38 mm
Top