Proclear toric XR 3 ks

Doručíme do 3-4 dní
Predpis
Opíšte alebo nahrajte údaje z receptu alebo z karty Vašich súčasných okuliarov
 
Eyes Oči
Eyes left Pravé oko
Eyes right Ľavé oko
Eye icon
Máte pre druhé oko odlišné údaje?
Zobraziť
Dioptrie
Dioptrie Zavrieť
Dioptriou sa rozumie tzv. sférická dioptria. To je tá sila, ktorá upravuje očnú vadu krátkozrakosť (myopiu), alebo ďalekozrakosť (hypermetropiu). Na krabičke od Vašich šošoviek alebo na Vašom predpisu býva označená skratkou SPH (sphere), PWR (power) alebo len písmenkom D. Znamienko je dôležité - hodnota dioptrie môže mať rovnako znamienko mínus (-) aj plus (+).
Cylinder
Cylinder Zavrieť
Cylinder slúži na korekciu očnej vady astigmatizmus. Šošovky, ktoré majú cylinder sa označujú ako tórické. Ak máte vo svojich okuliaroch cylinder -0,75 dioptrie alebo vyšší, pravdepodobne ho budete potrebovať aj v kontaktných šošovkách. Pozor na znamienko cylindra - u šošoviek sa vždy zapisuje s mínusom. Ak máte na svojom predpisu cylinder so znamienkom plus (+), požiadajte odborníka o prepočet Vášho predpisu na zápis s mínusovým cylindrom. Cylinder sa označuje skratkou CYL.
Os cylindra
Os cylindra Zavrieť
Ak používate cylinder, je nutné správne zadať aj jeho orientáciu, teda os cylindra. Tá sa udáva v stupňoch, ale znamienko stupňov sa vynecháva, takže sa zapíše iba číslo. Os cylindra vo Vašich okuliaroch sa môže líšiť od osi cylindra v šošovkách. Každý typ šošoviek môže byť k dispozícii v rôznom rozsahu os. Vždy dodržujte hodnotu nameranú odborníkom. Ak šošovky neponúkajú potrebnú hodnotu osi cylindra, vyberte iné, ktoré Vaši hodnotu majú. Os cylindra sa označuje skratkou AX.
Zakrivenie
Zakrivenie Zavrieť
Zakrivenie spolu s priemerom a sagitálnou hĺbkou opisuje geometrický tvar kontaktné šošovky. Udáva sa číslom v milimetroch (8,5; 8,6 atd.). Hoci má veľa šošoviek rovnakú hodnotu zakrivenia, líšia sa v ďalších parametroch. Preto dva rôzne typy šošoviek s rovnakým zakrivením nikdy nesedí na oku rovnako. Vždy používajte iba také šošovky, ktoré vybral odborník priamo Vám. Zakrivenie sa označuje skratkou BC (base curve).
Množstvo balení
Maximálna veľkosť súboru je 8 MB. Povolené formáty: *.jpg, *.png, *.gif, *.tiff
45,00 €
ks

Parametre

 • Očná vada:
  astigmatismus
 • Doba výmeny:
  30 dní
 • Obsah vody:
  62 %
 • Priepustnosť pre kyslík:
  30,9 Dk/t
 • Kusy v krabičke:
  6 ks
 • Priemer:
  14,4
 • UV filter:
  Nie
 • Výrobca:
  CooperVision
 • Webová stránka výrobcu:
 • Materiál:
  omafilcon B
 • Prespávanie:
  Nie

Popis

Riešenie pre suché oči
Pokiaľ Vás trápi pocit suchých a unavených očí, potom sú šošovky Proclear ideálnym riešením. Materiál týchto šošoviek totiž obsahuje unikátnu látku fosforylcholín (PC-technológia), na ktorý sa voda priamo lepí. Vďaka tomu sa celá šošovka doslova obalí vodou a tento hydratačný obal na nej vydrží celých 12 hodín. Vaše oči šošovky ani nepocíti, a Vy si môžete smelo užívať.

Nekonečné množstvo možností
Kontaktné šošovky Proclear Toric XR predstavujú ideálnu kombináciu skvelého videnia, komfortu a zdravého nosenia. Vďaka obrovskému množstvu dostupných kombinácií hodnoty sféry, cylindra aj osi sú schopné vyhovieť aj tým najkomplikovanejším očným vadám. Sila cylindra je dostupná až do hodnoty 5,75 dioptrií. Krokovanie osi cylindra je po 5 stupňoch, takže možno vybrať takú šošovku, ktorá skutočne zodpovedá potrebám Vášho oka.

Vysoký astigmatizmus
Ak trpíte vysokým astigmatizmom, alebo nepravidelným zakrivením rohovky z dôvodu ochorenia rohovky (keratokonus, pelucidná marginálna degenarácia pod.), kontaktujte nás prosím ohľadom najlepšieho riešenia. V takýchto prípadoch Vám totiž môžu lepšie poslúžiť špeciálne tvrdé kontaktné šošovky, ktoré Vám radi naaplikujeme v našej optike. Viac o tvrdých šošovkách čítajte na:http://www.optikafontana.sk/poradna/tvrde-kontantne-sosovky/
Top