Proclear multifocal 3 ks

Doručíme do 3-4 dní
Predpis
Opíšte alebo nahrajte údaje z receptu alebo z karty Vašich súčasných okuliarov
 
Eyes Oči
Eyes left Pravé oko
Eyes right Ľavé oko
Eye icon
Máte pre druhé oko odlišné údaje?
Zobraziť
Dioptrie
Dioptrie Zavrieť
Dioptriou sa rozumie tzv. sférická dioptria. To je tá sila, ktorá upravuje očnú vadu krátkozrakosť (myopiu), alebo ďalekozrakosť (hypermetropiu). Na krabičke od Vašich šošoviek alebo na Vašom predpisu býva označená skratkou SPH (sphere), PWR (power) alebo len písmenkom D. Znamienko je dôležité - hodnota dioptrie môže mať rovnako znamienko mínus (-) aj plus (+).
Adícia
Adícia Zavrieť
Tento typ šošoviek je určený pre zlepšenie videnie do diaľky aj do blízka, tzv. multifokálne šošovky. Adícia udáva rozdiel medzi Vašimi dioptriami do diaľky a do blízka. Hodnota adície v kontaktných šošovkách sa môže líšiť od hodnoty adície vo Vašich okuliaroch. Adícia sa označuje skratkou ADD a vždy má znaménko +.
Typ D/N
Typ D/N Zavrieť
Typ šošovky D alebo N označuje rozloženie optických zón s dioptriami do diaľky a blízka v rámci plochy multifokálne šošovky. Šošovka typu D nesie Vaše dioptrie do diaľky v stredu šošovky a dioptrie na čítanie má umiestnené v periférii. Naopak šošovka typu N má uprostred dioptrie na čítanie. Typ sa označuje písmenkom za číselnou hodnotou adície (napr. +2,00 D - označuje adíciu 2,00 dioptrie a typ šošovky D).
Zakrivenie
Zakrivenie Zavrieť
Zakrivenie spolu s priemerom a sagitálnou hĺbkou opisuje geometrický tvar kontaktné šošovky. Udáva sa číslom v milimetroch (8,5; 8,6 atd.). Hoci má veľa šošoviek rovnakú hodnotu zakrivenia, líšia sa v ďalších parametroch. Preto dva rôzne typy šošoviek s rovnakým zakrivením nikdy nesedí na oku rovnako. Vždy používajte iba také šošovky, ktoré vybral odborník priamo Vám. Zakrivenie sa označuje skratkou BC (base curve).
Množstvo balení
Maximálna veľkosť súboru je 8 MB. Povolené formáty: *.jpg, *.png, *.gif, *.tiff
25,00 €
ks

Parametre

 • Očná vada:
  presbyopia
 • Doba výmeny:
  30 dní
 • Silikón-hydrogél:
  Nie
 • Obsah vody:
  62 %
 • Priepustnosť pre kyslík:
  21,3 Dk/t
 • Kusy v krabičke:
  3 ks
 • Priemer:
  14,4
 • UV filter:
  Nie
 • Výrobca:
  CooperVision
 • Webová stránka výrobcu:
 • Materiál:
  omafilcon B
 • Prespávanie:
  Nie

Popis

Skvelé videnie na všetky vzdialenosti
Ak sa Vás s Vašimi bežnými šošovkami nedarí dobre zaostriť do blízka, je varianta Proclear Multifocal pre Vás ako ušitá. Multifokálne šošovky elegantne a diskrétne vyrieši problém so neustálym nasadzovaním čítacích okuliarov aj s rozmazaným videním do blízka s klasickými šošovkami.

Parametre mutifokálních šošoviek
Mesačné multifokálne šošovky Proclear sa vyrábajú v dvoch typoch: typ D a typ N. Označenie zodpovedá umiestnenie zóny s dioptriami do diaľky a blízka. Podobne hodnota adície, teda prídavku na čítanie je dostupná od najslabšie hodnoty 0,75 dioptrie až po najsilnejšie 2,5. Ak ešte nemáte šošovky vyskúšané, kontaktujte nás pre možnosť vyskúšania vzorky. 

Priepustnosť kyslíka je dostatočná pre denné nosenie, takže si šošovky Proclear nikdy nezabudnite na noc vytiahnuť!
Ak máte obavy, že nízka priepustnosť by mohla Vašim očiam uškodiť, nehazardujte a obráťte sa na nás. Radi Vám poradíme, či sú šošovky Proclear vhodné u Vašej diooptrické vady!
Top