Ryserova oklúzna fólia

Máme skladom ihneď k odoslaniu
Oklúzna fólia (Ryser foil), ktorá sa vystrihne podľa tvaru skla okuliarov a prikladá sa na sklíčko z vnútornej strany okuliarov, kde sa po navlhčení vodou prilepí. Fólia je … Čítať viac
10,00 €
ks

Popis produktu

Oklúzna fólia (Ryser foil), ktorá sa vystrihne podľa tvaru skla okuliarov a prikladá sa na sklíčko z vnútornej strany okuliarov, kde sa po navlhčení vodou prilepí. Fólia je dostupná v 10 rôznych stupňoch zmatnenia. Najmiernejšie zmatnenie pre ľahkú tupozrakosť (fólia je takmer priehľadná, nepoznateľná, označenie 0,8) až po úplne matnú fóliu pre liečbu tažkej tupozrakosti (označenie 0,1). Fólia nie je v kontakte s kožou, nezaťažuje obrubu a oko sa pod ňou nepotí. Výhodou je nenápadnosť, možnosť výberu podľa stupňa tupozrakosti a opakované použitie.
Ak si prajete objednať, uveďte do poznámky v objednávke akú úroveň zmatnenie potrebujete, prípadne aké videnie Vaše dieťa má na postihnutom očku.
Rozmery oklúznej fólie sú: 59 mm x 59 mm

Návod na montáž:

  1. Fóliu obstrihnete nožnicami podľa tvaru skla v okuliaroch. Veľkosť by mala byť asi o 1 mm menší, ako je sklo.
  2. Vyčistite a odmastite sklo v okuliaroch a lesklú stranu fólie.
  3. Navlhčite vnútornú stranu skla v okuliaroch a pritlačte fóliu. Nechajte ju zaschnúť tak dlho, aby neboli vidieť bublinky.
  4. Okuliare s aplikovanou fóliou nechajte svoje dieťa nosiť tak dlho, ako vám bolo odporučené lekárom.

Parametre

  • Výrobca:
    RYSER Opthalmologie, Switzerland
  • Materiál:
    plastová fólia
Top