Oakley okuliare

Okuliare značky Oakley sú najobľúbenejšou voľbou najmä u špičkových športovcov. U nás v optike Fontána máme pre vás na výber z dámskych, pánskych aj detských modelov. V ponuke máme športové modely, ako aj kúsky pre bežné nosenie. Pri výrobe Oakley okuliarov sa snúbia inovácie s najnovšou technológiou.

Americká značka Oakley má za svoju dlhú históriu na konte viac než 800 patentov, ktoré kombinuje pri vytváraní nových produktov špičkovej kvality. Za dlhé roky pôsobnosti vyvinula ikonické produkty rôznych kategórií.

Pokrok je to, čo ženie tvorcov, vynálezcov a vedcov z tímu Oakley vpred. Radi pomocou inovácií a dizajnu posúvajú hranice toho, čo je možné. Vášeň je typická črta americkej kultúry, ktorá podnecuje ku kreativite pri tvorbe bezkonkurenčných výrobkov. 

Ak to nie je dosť dobré pre svetovú špičku, nie je to hodné uvedenia na trh.

Tím návrhárov Oakley má zázemie tam, kde firma vznikla. V horách, na tratiach, na cestách a na slnečných plážach južnej Kalifornie. Poháňaní tímom dizajnérov, inžinierov a vedcov, všetky okuliare Oakley - slnečné, dioptrické a ochranné okuliare - sú navrhnuté v USA. Od prvých náčrtov, cez prvé prototypy, až po testovanie produktu, každý jeden krok prebieha pod dozorom riaditeľov vo Foothill Ranch.

Technológie okuliarov OAKLEY

Okuliare Oakley sú veľmi obľúbené najmä vďaka rozmanitosti ich využitia. K tomu, aby vznikli okuliare presne pre potreby špecifického charakteru, disponuje Oakley mnohými technológiami. 

Technológia Oakley PrizmTM Lens

Šošovky PrizmTM sú špeciálne navrhnuté tak, aby obohatili váš vizuálny zážitok. Benefity tejto technológie doslova menia pravidlá hry. Špeciálna úprava farieb a kontrastu je individuálne navrhnutá pre každé prostredie. Iný odtieň zorníkov Oakley budete budete používať na bicykli, iný pri vode a iný sa hodí na cesty. Tieto šošovky zlepšujú ostrosť videnia, zdokonaľujú rozoznávanie detailov, zvyšujú bezpečnosť a hlavne vám pomáhajú súťažiť so sebavedomím a podávať najlepšie možné výkony.

Slnečné okuliare Oakley 9211

Ako technológia Oakley PrizmTM funguje?

Okuliarové šošovky Oakley PrizmTM selektívne filtrujú lúče určitých vlnových dĺžok svetla. Vytvárajú tak optimalizovaný obraz presne takého prostredia, v ktorom sa nachádzate. Vďaka porozumeniu vnímania farieb ľudským okom, dokážu v Oakley vytvoriť šošovky tak, aby zlepšovali vnímanie detailov, a tak pomáhali oku prijímať živší a kvalitnejší obraz. 

Šošovky Oakley PrizmTM sú starostlivo navrhnuté pre účel ich používania. Či už pre cyklistiku, na golf, hory alebo aj pre každodenné nosenie.

Videnie cez bežné slnečné šošovky bez technológie Oakley PrizmTM: 
- všetko stmavia
- nízky kontrast
- nízka kvalita detailov
- žiadne doladenie obrazu

Videnie cez šošovky Oakley PrizmTM:
- farby sú živšie
- kontrast je vyváženejší
- detaily sú zreteľnejšie
- okuliarové šošovky sú jemne ladené pre špecifické podmienky

Videnie bez PrizmTM (vľavo) vs. videnie cez šošovky PrizmTM (vpravo)

Trojbodový systém stabilizácie rámu na tvári

Táto technológia (Oakley Three Point Fit) zaisťuje, že sa okuliarový rám dostáva do kontaktu s tvárou len v troch bodoch: na nose a za oboma ušami. Eliminuje sa tak pocit nepohodlia a nepríjemného tlačenia pri nosení.

Chytrá guma Unobtainium v úprave straníc a sedielok

Táto špeciálna protišmyková úprava koncoviek straníc a sedielok poskytuje väčší komfort hlavne pri športovaní. So zvýšenou produkciou potu sa zvyšuje aj priľnavosť tohto materiálu, takže sa nemusíte báť, že by vám okuliare skĺzli z tváre.

Videnie bez skreslenia vďaka High Definition Optics®

Patentovaná technológia okuliarovej optiky, ktorá vám umožní vidieť okolitý svet čistejšie a lepšie. Táto technológia eliminuje skreslenie obrazu, ktoré je veľakrát prítomné pri iných druhoch okuliarových šošoviek najmä pri pohľade do strán (periférne videnie). 

Najčistejšia optika šošoviek Oakley PlutoniteTM

Ide o špeciálny variant optického polykarbonátu - materiálu na výrobu okuliarových šošoviek, ktorý je špeciálne navrhnutý a vyrábaný pre Oakley.

Povrchová úprava šošoviek Oakley Iridium®

Ide o špeciálnu metalickú úpravu okuliarových šošoviek. Táto metóda bola vyvinutá pre prispôsobenie šošoviek špecifickým podmienkam pre zvýšenie ich odolnosti a estetického vzhľadu.

Všetky okuliarové šošovky Oakley blokujú škodlivé UV žiarenie.

Slnečné okuliare Oakley 9265

Top