Pentacam AXL

Pentacam AXL

Pentacam je prístroj na detailné meranie predného segmentu oka. Pentacam vytvára velmi presnú mapu predného povrchu oka - hodnotí prednú ako aj zadnú plochu rohovky, merí jej hrúbku v celom rozsahu, jej priemer a zachycuje aj oblast komorového úhla. Na rohovke oka zmeria viac ako 25.000 bodov s presnosťou na stotinu dioptrie. 

Ide prakticky o rohovkový tomograf. Umožňuje záchyt keratokonusu a pelucidnej marginálnej degenerácie aj vo velmi skorých štádiách, kedy nieje možné ho zachytiť inak. Prístroj Pentacam je vybavený aj softwarom na klasifikáciu, sledovanie a hodnotenie progrésie v čase. 

Model AXL je navyše vybavený funkciou merania tzv. axiálnej dĺžky oka, čo je parameter, ktorý sledujeme v rámci manažmentu progresie krátkozrakosti ("myopia control" stratégie) u detí s rýchlo rástúcimi mínusovými dioptriemi. 


Pri aplikácii tvrdých šošoviek nám Pentacam umožňuje objednávanie a výrobu šošoviek priamo v zahraničných laboratóriách doslova „na mieru“ pre každého zákazníka vrátane tých najkomplikovanejších stavov. Presné mapovanie rohovky na Pentacame nám dovolilo rozšíriť naše služby o aplikácii tzv. ortokeratologických (“Orto-K”) nočných šošoviek, ktoré sa nasadzujú na noc a počas dňa pacient vidí ostro aj bez okuliarov alebo šošoviek. Ortokeratológia môže byť dobrá alternatíva k laserovej operácii očí a u detí s rastúcimi mínusovými dioptriami je to jedna z najefektívnejších metód korekcie a prevencie zároveň.

Top