Pentacam AXL

Pentacam AXL

Pentacam je prístroj na detailné meranie predného segmentu oka. Ide prakticky o rohovkový tomograf. Umožňuje záchyt keratokonusu aj vo velmi skorých štádiách, kedy nieje možné ho zachytiť inak, aj jeho sledovanie a hodnotenie v čase.

Model AXL je navyše vybavený funkciou merania tzv. axiálnej dĺžky oka, čo je parameter, ktorý sledujeme v rámci manažmentu progresie krátkozrakosti ("myopia control" stratégie) u detí s rycholo rástúcimi dioptriemi.

Pri aplikácii tvrdých šošoviek nám Pentacam umožňuje objednávanie a výrobu šošoviek priamo v zahraničných laboratóriách doslova „na mieru“ pre každého zákazníka vrátane tých najkomplikovanejších stavov. Presné mapovanie rohovky na Pentacame nám dovolilo rozšíriť naše služby o aplikácii tzv. orthokeratologických (“Ortho-K”) nočných šošoviek, ktoré sa nasadzujú na noc a počas dňa pacient vidí ostro aj bez okuliarov alebo šošoviek. Ortokeratológia môže byť dobrá alternatíva k laserovej operácii očí a u detí s rastúcimi mínusovými dioptriami je to jedna z najefektívnejších metód korekcie.

Top