My Day 1 day toric 30 ks

Doručíme do 3-4 dní
Predpis
Opíšte alebo nahrajte údaje z receptu alebo z karty Vašich súčasných okuliarov
 
Eyes Oči
Eyes left Pravé oko
Eyes right Ľavé oko
Eye icon
Máte pre druhé oko odlišné údaje?
Zobraziť
Dioptrie
Dioptrie Zavrieť
Dioptriou sa rozumie tzv. sférická dioptria. To je tá sila, ktorá upravuje očnú vadu krátkozrakosť (myopiu), alebo ďalekozrakosť (hypermetropiu). Na krabičke od Vašich šošoviek alebo na Vašom predpisu býva označená skratkou SPH (sphere), PWR (power) alebo len písmenkom D. Znamienko je dôležité - hodnota dioptrie môže mať rovnako znamienko mínus (-) aj plus (+).
Cylinder
Cylinder Zavrieť
Cylinder slúži na korekciu očnej vady astigmatizmus. Šošovky, ktoré majú cylinder sa označujú ako tórické. Ak máte vo svojich okuliaroch cylinder -0,75 dioptrie alebo vyšší, pravdepodobne ho budete potrebovať aj v kontaktných šošovkách. Pozor na znamienko cylindra - u šošoviek sa vždy zapisuje s mínusom. Ak máte na svojom predpisu cylinder so znamienkom plus (+), požiadajte odborníka o prepočet Vášho predpisu na zápis s mínusovým cylindrom. Cylinder sa označuje skratkou CYL.
Os cylindra
Os cylindra Zavrieť
Ak používate cylinder, je nutné správne zadať aj jeho orientáciu, teda os cylindra. Tá sa udáva v stupňoch, ale znamienko stupňov sa vynecháva, takže sa zapíše iba číslo. Os cylindra vo Vašich okuliaroch sa môže líšiť od osi cylindra v šošovkách. Každý typ šošoviek môže byť k dispozícii v rôznom rozsahu os. Vždy dodržujte hodnotu nameranú odborníkom. Ak šošovky neponúkajú potrebnú hodnotu osi cylindra, vyberte iné, ktoré Vaši hodnotu majú. Os cylindra sa označuje skratkou AX.
Zakrivenie
Zakrivenie Zavrieť
Zakrivenie spolu s priemerom a sagitálnou hĺbkou opisuje geometrický tvar kontaktné šošovky. Udáva sa číslom v milimetroch (8,5; 8,6 atd.). Hoci má veľa šošoviek rovnakú hodnotu zakrivenia, líšia sa v ďalších parametroch. Preto dva rôzne typy šošoviek s rovnakým zakrivením nikdy nesedí na oku rovnako. Vždy používajte iba také šošovky, ktoré vybral odborník priamo Vám. Zakrivenie sa označuje skratkou BC (base curve).
Množstvo balení
Maximálna veľkosť súboru je 8 MB. Povolené formáty: *.jpg, *.png, *.gif, *.tiff
33,00 €
ks

Parametre

 • Očná vada:
  astigmatismus
 • Doba výmeny:
  1 deň
 • Silikón-hydrogél:
  Áno
 • Obsah vody:
  54 %
 • Priepustnosť pre kyslík:
  100 Dk/t
 • Kusy v krabičke:
  30 ks
 • Priemer:
  14,5
 • UV filter:
  Áno
 • Výrobca:
  CooperVision
 • Webová stránka výrobcu:
 • Materiál:
  stenfilcon A
 • Prespávanie:
  Nie

Popis

Neprekonateľná rovnováha výhod
Unikátny "Smart Silicone" umožňuje extrémne vysokú priepustnosť pre kyslík a zároveň vysoký obsah vody (54 %). Voda je dôležitá pre mäkkosť a Vaše pohodlie. Prepúšťanie kyslíka je zásadne pre dlhodobé zdravie a svieži vzhľad Vašich očí! K tomu navyše šošovky obsahujú aj 100% UV filter, takže Vaša sietnica aj šošovka je skvelo chránená pred nebezpečnými lúčmi každý deň.


Jednodúcha manipulácia
Šošovky sú veľmi pružné, ale zároveň dobre držia svoj tvar, takže manipulácia s nimi je oveľa jednoduchšia, než s bežnými mäkkými hydrogély. Odporúčame ich vždy ako prvú voľbu pri nových nositeľov šošoviek!

Navyše sú od novembra 2017 dostupné aj vo variante s cylindrom pre klientov s očným astigmatizmom. Ideálna voľba, ak máte jedno oko s astigmatizmom a druhé nie.
Top