EasySept 360 ml roztok

Máme skladom ihneď k odoslaniu
EasySept je peroxidový roztok na čistenie a dezinfekciu všetkých druhov mäkkých šošoviek, silikón-hydrogélových aj plynopriepustných. Roztok účinne čistí usadeniny a proteíny, … Čítať viac
12,00 €
ks

Popis produktu

EasySept je peroxidový roztok na čistenie a dezinfekciu všetkých druhov mäkkých šošoviek, silikón-hydrogélových aj plynopriepustných. Roztok účinne čistí usadeniny a proteíny, ktoré sa na šošovkách usádzajú počas ich nosenia.

Dôležité upozornenia:
Peroxidový roztok si nikdy neaplikujte priamo do očí, mohlo by dôjsť k podráždeniu, ale aj k poškodeniu oka.
Roztok v žiadnom prípade neslúži na oplachovanie kontaktných šošoviek pred nasadením. Na čistenie kontaktných šošoviek používajte vždy iba špeciálne púzdro s neutralizačným diskom. Nikdy nevyberajte šošovky z puzdra skôr, než skončí proces neutralizácie – min. 6 hodín. Vždy vyčkajte, až bude proces čistenia dokončený. V tomto momente už nie sú viditeľné bublinky, ktoré sa uvoľňujú pri chemickej reakcii. Puzdro naplňujte roztokom vždy po vyznačenú rysku. V prípade nedostatku roztoku sa nemusí očistiť celá šošovka, naopak pri prebytku môže roztok počas čistenia vytiecť. S puzdrom po naliatí roztoku už nijako nemanipulujte, nechajte ho stáť. Pravidelne puzdro vymieňajte, schopnosť neutralizácie roztoku sa postupom času znižuje. Vždy dbajte na pokyny výrobcu.

Ako správne EasySept použiť?
Pri používaní roztoku EasySept je veľmi dôležité dodržiavať následujúci postup. Pri manipulácii so šošovkami vždy dodržujte hygienické zásady. Poriadne si umyte ruky a osušte ich čistým uterákom. Skontrolujte, či sa v priloženom puzdre nachádza neutralizačný disk. Po vybratí šošoviek z oka, otvorte košíčky púzdra a do každého z nich umiestnite jednu kontaktnú šošovku. Dohliadnite na to, aby bola ľavá šošovka usadená do košíčka, ktorý je označený písmenom L. Opatrne košíčky zavrite, aby sa šošovky nezničili. Špeciálne puzdro naplňte peroxidovým roztokom až po označenú rysku a okamžite vložte viečko s košíčkami do púzdra, ktoré uzavriete. Nechajte pôsobiť vo zvislej polohe najmenej po dobu 6 hodín. Proces čistenia a neutralizácie je dokončený asi po 6 hodinách. Chemická reakcia je ukončená v prípade, že už nie sú viditeľné unikajúce bublinky, ktoré vznikajú pri rozkladaní peroxidu na vodu. Po 6 hodinách môžete šošovky vybrať a zvyšný roztok vylejte. Puzdro vypláchnite roztokom a nechajte ho na vzduchu uschnúť. Pred vložením šošoviek do oka je možné ich ešte prepláchnuť fyziologickým roztokom (už nie peroxidovým).

Parametre

Top