Biofinity multifocal toric 6 ks

Doručíme do 3-4 dní
Predpis
Opíšte alebo nahrajte údaje z receptu alebo z karty Vašich súčasných okuliarov
 
Eyes Oči
Eyes left Pravé oko
Eyes right Ľavé oko
Eye icon
Máte pre druhé oko odlišné údaje?
Zobraziť
Dioptrie
Dioptrie Zavrieť
Dioptriou sa rozumie tzv. sférická dioptria. To je tá sila, ktorá upravuje očnú vadu krátkozrakosť (myopiu), alebo ďalekozrakosť (hypermetropiu). Na krabičke od Vašich šošoviek alebo na Vašom predpisu býva označená skratkou SPH (sphere), PWR (power) alebo len písmenkom D. Znamienko je dôležité - hodnota dioptrie môže mať rovnako znamienko mínus (-) aj plus (+).
Cylinder
Cylinder Zavrieť
Cylinder slúži na korekciu očnej vady astigmatizmus. Šošovky, ktoré majú cylinder sa označujú ako tórické. Ak máte vo svojich okuliaroch cylinder -0,75 dioptrie alebo vyšší, pravdepodobne ho budete potrebovať aj v kontaktných šošovkách. Pozor na znamienko cylindra - u šošoviek sa vždy zapisuje s mínusom. Ak máte na svojom predpisu cylinder so znamienkom plus (+), požiadajte odborníka o prepočet Vášho predpisu na zápis s mínusovým cylindrom. Cylinder sa označuje skratkou CYL.
Os cylindra
Os cylindra Zavrieť
Ak používate cylinder, je nutné správne zadať aj jeho orientáciu, teda os cylindra. Tá sa udáva v stupňoch, ale znamienko stupňov sa vynecháva, takže sa zapíše iba číslo. Os cylindra vo Vašich okuliaroch sa môže líšiť od osi cylindra v šošovkách. Každý typ šošoviek môže byť k dispozícii v rôznom rozsahu os. Vždy dodržujte hodnotu nameranú odborníkom. Ak šošovky neponúkajú potrebnú hodnotu osi cylindra, vyberte iné, ktoré Vaši hodnotu majú. Os cylindra sa označuje skratkou AX.
Adícia
Adícia Zavrieť
Tento typ šošoviek je určený pre zlepšenie videnie do diaľky aj do blízka, tzv. multifokálne šošovky. Adícia udáva rozdiel medzi Vašimi dioptriami do diaľky a do blízka. Hodnota adície v kontaktných šošovkách sa môže líšiť od hodnoty adície vo Vašich okuliaroch. Adícia sa označuje skratkou ADD a vždy má znaménko +.
Typ D/N
Typ D/N Zavrieť
Typ šošovky D alebo N označuje rozloženie optických zón s dioptriami do diaľky a blízka v rámci plochy multifokálne šošovky. Šošovka typu D nesie Vaše dioptrie do diaľky v stredu šošovky a dioptrie na čítanie má umiestnené v periférii. Naopak šošovka typu N má uprostred dioptrie na čítanie. Typ sa označuje písmenkom za číselnou hodnotou adície (napr. +2,00 D - označuje adíciu 2,00 dioptrie a typ šošovky D).
Zakrivenie
Zakrivenie Zavrieť
Zakrivenie spolu s priemerom a sagitálnou hĺbkou opisuje geometrický tvar kontaktné šošovky. Udáva sa číslom v milimetroch (8,5; 8,6 atd.). Hoci má veľa šošoviek rovnakú hodnotu zakrivenia, líšia sa v ďalších parametroch. Preto dva rôzne typy šošoviek s rovnakým zakrivením nikdy nesedí na oku rovnako. Vždy používajte iba také šošovky, ktoré vybral odborník priamo Vám. Zakrivenie sa označuje skratkou BC (base curve).
Množstvo balení
Maximálna veľkosť súboru je 8 MB. Povolené formáty: *.jpg, *.png, *.gif, *.tiff
98,00 €
ks

Parametre

 • Očná vada:
  presbyopia
 • Doba výmeny:
  30 dní
 • Silikón-hydrogél:
  Áno
 • Obsah vody:
  48 %
 • Priepustnosť pre kyslík:
  100 Dk/t
 • Kusy v krabičke:
  6 ks
 • Priemer:
  14,5
 • UV filter:
  Nie
 • Výrobca:
  CooperVision
 • Webová stránka výrobcu:
 • Prespávanie:
  Nie

Popis

Skvelé videnie na všetky vzádlenosti

Ak sa Vás s Vašimi bežnými šošovkami nedarí dobre zaostriť do blízka, je multifokálna varianta šošoviek Biofinity práve pre Vás. Multifokálne šošovky elegantne a diskrétne vyrieši problém so neustálym nasadzovaním čítacích okuliarov aj s rozmazaným videním do blízka s klasickými šošovkami.

Najlepšia technológia aj materiál

Jedinečná kombinácia modernej multifokálne technológie ("Balanced Progressive") a výhod silikónhydrogélu zaručuje perfektné videnie a skvelú znášanlivosť šošoviek na oku.
Šošovky majú vysokú priepustnosť pre kyslík (128 Dk), vyšší obsah vody, než bežný silikónhydrogél (48%) a nižšie modul pružnosti (0,75 MPa). Výsledkom sú zdravo priedušné, mäkké a hydratované šošovky, ktoré v oku takmer necítite.
Top