Biofinity 6 ks

Doručíme do 3-4 dní
Predpis
Opíšte alebo nahrajte údaje z receptu alebo z karty Vašich súčasných okuliarov
 
Eyes Oči
Eyes left Pravé oko
Eyes right Ľavé oko
Eye icon
Máte pre druhé oko odlišné údaje?
Zobraziť
Dioptrie
Dioptrie Zavrieť
Dioptriou sa rozumie tzv. sférická dioptria. To je tá sila, ktorá upravuje očnú vadu krátkozrakosť (myopiu), alebo ďalekozrakosť (hypermetropiu). Na krabičke od Vašich šošoviek alebo na Vašom predpisu býva označená skratkou SPH (sphere), PWR (power) alebo len písmenkom D. Znamienko je dôležité - hodnota dioptrie môže mať rovnako znamienko mínus (-) aj plus (+).
Zakrivenie
Zakrivenie Zavrieť
Zakrivenie spolu s priemerom a sagitálnou hĺbkou opisuje geometrický tvar kontaktné šošovky. Udáva sa číslom v milimetroch (8,5; 8,6 atd.). Hoci má veľa šošoviek rovnakú hodnotu zakrivenia, líšia sa v ďalších parametroch. Preto dva rôzne typy šošoviek s rovnakým zakrivením nikdy nesedí na oku rovnako. Vždy používajte iba také šošovky, ktoré vybral odborník priamo Vám. Zakrivenie sa označuje skratkou BC (base curve).
Množstvo balení
Maximálna veľkosť súboru je 8 MB. Povolené formáty: *.jpg, *.png, *.gif, *.tiff
29,00 €
ks

Parametre

 • Očná vada:
  +/- dioptrie
 • Doba výmeny:
  30 dní
 • Silikón-hydrogél:
  Áno
 • Obsah vody:
  48 %
 • Priepustnosť pre kyslík:
  160 Dk/t
 • Kusy v krabičke:
  6 ks
 • Priemer:
  14,0
 • UV filter:
  Nie
 • Výrobca:
  CooperVision
 • Webová stránka výrobcu:
 • Materiál:
  comfilcon A
 • Prespávanie:
  Áno

Popis

Jednotka medzi mesačnými šošovkami
Kontaktné šošovky Biofinity od britského výrobcu CooperVision predstavujú absolútnu špičku medzi súčasnými materiály i designy. Šošovky využívajú unikátny silikón-hydrogélový materiál 3. generácie, ktorý je neuveriteľne priepustný pre kyslík a pritom perfektne zmáčavý.

Dostatok kyslíku
Vysokú priepustnosť pre kyslík ocenia najmä klienti s vyššou dioptrickou korekciou (>4,0 Dpt) a tí, ktorí nosia šošovky po dlhú dobu (> 12 hodín denne). Podobne, ak dlhodobo používate kontaktné šošovky staršej generácie s nízkou priepustnosťou pre kyslík, sú tieto šošovky skvelým krokom k udržaniu zdravia Vašich očí.
Vysoká priedušnosť pre kyslík umožňuje ponechanie šošoviek v očiach aj počas spánku. Najdlhšia odporúčaná doba ponechania jedného páru v očiach je 29 nocí a 30 dní.

Mäkkosť a pružnosť
Dôležitou vlastnosťou, ktorá často rozhoduje o tom, či sú Vám šošovky prijemné v očiach je mäkkosť a pružnosť materiálu. Čím je materiál šošovky mäkšie a pružnejšie, tým lepšie sa prispôsobí tvaru Vášho oka a tým je šošovka menej cítiť. Kontaktné šošovky Biofinity vynikajú práve svojou jemnosťou a pružnosťou a preto sú aj pri jedinej hodnote zakrivenie vhodné pre väčšinu očí.
Materiál šošoviek je prirodzene zmáčavý. To znamená, že ich povrch nemusí byť dodatočne upravovaný a zostáva hladký a vlhký po celú dobu používania, bez vzniku dráždivých okrskov. Na šošovkách sa tvorí menej usadenín, čo zaisťuje dobrú znášanlivosť a bezpečnejšie nosenie. Materiál oveľa lepšie odoláva vysušovaniu, než klasický hydrogél, takže nosenie je pohodlné po celý deň.

Nechcete riskovať? S výberom tých najlepších šošoviek Vám radi pomôžeme v našej moderne vybavenej očnej optike Fontána: www.optikafontana.sk
Top