Avaira toric 6 ks

Doručíme do 3-4 dní
Predpis
Opíšte alebo nahrajte údaje z receptu alebo z karty Vašich súčasných okuliarov
 
Eyes Oči
Eyes left Pravé oko
Eyes right Ľavé oko
Eye icon
Máte pre druhé oko odlišné údaje?
Zobraziť
Dioptrie
Dioptrie Zavrieť
Dioptriou sa rozumie tzv. sférická dioptria. To je tá sila, ktorá upravuje očnú vadu krátkozrakosť (myopiu), alebo ďalekozrakosť (hypermetropiu). Na krabičke od Vašich šošoviek alebo na Vašom predpisu býva označená skratkou SPH (sphere), PWR (power) alebo len písmenkom D. Znamienko je dôležité - hodnota dioptrie môže mať rovnako znamienko mínus (-) aj plus (+).
Cylinder
Cylinder Zavrieť
Cylinder slúži na korekciu očnej vady astigmatizmus. Šošovky, ktoré majú cylinder sa označujú ako tórické. Ak máte vo svojich okuliaroch cylinder -0,75 dioptrie alebo vyšší, pravdepodobne ho budete potrebovať aj v kontaktných šošovkách. Pozor na znamienko cylindra - u šošoviek sa vždy zapisuje s mínusom. Ak máte na svojom predpisu cylinder so znamienkom plus (+), požiadajte odborníka o prepočet Vášho predpisu na zápis s mínusovým cylindrom. Cylinder sa označuje skratkou CYL.
Os cylindra
Os cylindra Zavrieť
Ak používate cylinder, je nutné správne zadať aj jeho orientáciu, teda os cylindra. Tá sa udáva v stupňoch, ale znamienko stupňov sa vynecháva, takže sa zapíše iba číslo. Os cylindra vo Vašich okuliaroch sa môže líšiť od osi cylindra v šošovkách. Každý typ šošoviek môže byť k dispozícii v rôznom rozsahu os. Vždy dodržujte hodnotu nameranú odborníkom. Ak šošovky neponúkajú potrebnú hodnotu osi cylindra, vyberte iné, ktoré Vaši hodnotu majú. Os cylindra sa označuje skratkou AX.
Zakrivenie
Zakrivenie Zavrieť
Zakrivenie spolu s priemerom a sagitálnou hĺbkou opisuje geometrický tvar kontaktné šošovky. Udáva sa číslom v milimetroch (8,5; 8,6 atd.). Hoci má veľa šošoviek rovnakú hodnotu zakrivenia, líšia sa v ďalších parametroch. Preto dva rôzne typy šošoviek s rovnakým zakrivením nikdy nesedí na oku rovnako. Vždy používajte iba také šošovky, ktoré vybral odborník priamo Vám. Zakrivenie sa označuje skratkou BC (base curve).
Množstvo balení
Maximálna veľkosť súboru je 8 MB. Povolené formáty: *.jpg, *.png, *.gif, *.tiff
29,00 €
ks

Parametre

 • Očná vada:
  astigmatismus
 • Doba výmeny:
  2 týždne
 • Silikón-hydrogél:
  Áno
 • Obsah vody:
  46 %
 • Priepustnosť pre kyslík:
  124 Dk/t
 • Kusy v krabičke:
  6 ks
 • Priemer:
  14,5
 • UV filter:
  Nie
 • Výrobca:
  CooperVision
 • Webová stránka výrobcu:
 • Materiál:
  enfilcon A
 • Prespávanie:
  Nie

Popis

Prirodzene vlhké

Kontaktné šošovky Avaira sú vyrobené z unikátneho materiálu, ktorý prirodzene priťahuje vodu a viaže ju vo vnútri šošovky. Výsledkom sú prirodzene zmáčavé šošovky, ktoré nemusia byť dodatočne povrchovo upravované, alebo zaťažované ďalšími prísadami.

Menej silikónu - viac vody

Nová technológia výroby umožňuje použitie menšieho množsto silikónu v prospech vody - šošovky sú tak oveľa mäkšie, a pritom stále vysoko priepustné pre kyslík. Vaše oči budú belšie, menej podráždené vysušovaním a bez začervenania v okraji rohovky.

Dostupné aj s cylindrom

Dlhodobé a bezpečné používanie kontaktných šošoviek Avaira si môžu užívať aj klienti s očným astigmatizmom. Variant Avaira Toric je určený ku korekcii očného astigmatizmu. Unikátna stabilizačná technológia zaisťuje ostré videnie nezávisle na Vašich aktivitách.
Top