Námestie Andreja Hlinku 25/30 - Budova Považan - prízemie, P. Bystrica.
  0917 544 761    Po - Pi: 08:00 - 17:00, So: zatvorené
»   Okuliare

Okuliare

RayBan

Ray Ban predstavuje celosvetovo najväčšiu legendu medzi slnečnými okuliarmi. Nadčasový štýl, originalita a uvolnený design, to všetko sú kľúčové hodnoty značky Ray Ban.
Značka sa dostala do popularity v roku 1937, kedy predstavila, dnes už legendárny, model slnečných okuliarov pre pilotov britského letectva - “pilotky” Aviator. Od tej doby Ray Ban oslovuje ďalšie a ďalšie generácie horlivých nadšencov ich nezameniteľného štýlu. Ray Ban je symbolom najvyššej optickej kvality, funkčnosti, technológie a trendov tak na poli slnečných, ako aj dioptrických rámov pre mužov, ženy aj deti. Obruby sú urrčené pre obe pohlavia vo všetkých vekových kategóriách. V rámci značky sa definuje niekoľko línií: ikonická línia s legendárnymi tvarmi a prvkami v modernom designu (modely Wayfarer a Clubmaster) a línia Tech so zapracovaním najnovších Hi-Tech materiálov a technologických riešení (edice Carbon - s karbónovými vláknami, Light Ray a Liteforce z ultra ľahkého plastu).


Vogue

Značka dioptrických a slnečných rámov bola uvedená na trh v roku 1973 pod rovnakým názvom, ako preslávený módny magazín. V rámci značky sa v každej sezóne objavuje niekoľko kolekcií, ktoré uspokoja rozdiekny vkus každej ženy. Od sviežich modelov v žiarivých farbách, cez klasické elegantné modely až k odvážnym trendovým modelom. Podobne prepracované línie sa objavujú aj v kolekcii slnečných rámov. Vďaka rozmanitosti jednotlivých kolekcií je značka určená pre všetky dievčatá a ženy bez rozdielu veku- od násťročných slečien, cez mladé dámy až po zrelé ženy.
 

Gucii

Gucci je jednou z najznámejších svetových módnych značiek a jasným leadrom v segmente okuliarových a slnečných rámov. Každý model z rozsiahlej kolekcie elegantne kombinuje štýl a náročné požiadavky nositeľa. Nezameniteľné prvky GUCCI designu, ako sú spojenie písmena G, kosoštvorcový vzor, alebo farebná stuha, sú súčasťou každej obruby. Kolekcia osloví tak ženy, ako aj mužov ve veku od 20 do 50 rokov, ktorí túžia po luxusnom, trendovom, no pritom pohodlnom ráme.

 

Tommy Hilfiger

Tommy Hilfiger je ďalší z celosvetovo preslávených módnych značiek. Základom je americký “preppy” štýll, ktorý sa vyžíva v športovo—elegantných outfitoch. Vyznávači tohto štýlu sa nezaobídu bez pólo-tričiek, blazerov, košieľ a rozopínacích svetrov. Tommy Hilfiger klasickému konzervatívnemu “preppy” štýlu dodává svieži šmrnc, vždy však so zachovaním vysokej kvality a nadčasového, sofistikovaného rázu. Hilfiger je symbolom mainstreemovej popkultúry súčasnej doby - od módy, cez umenie, hudbu i zábavu.
Značka bola uvedená na trh v roku 1985 a dnes ponúka produkty vo viac než 25 kategóriách vrátane diotprických a slnečných obrúb pre mladých mužov a ženy.
 

Carrera

Projekt značky Carrera sa datuje do 60 rokov minulého storočia. Značka využívá najnovšie technológie a kombinuje moderný mestský štýl so športovým duchom. V ich lifestylovej rade produktov aktuálne dominujú vintage modely, ktorých detaily odrážajú posledné módne trendy, zatiaľ čo základ vychádza z kultovných modelov minulosti.
Športová kolekcia je navrhnutá v spolupráci so špičkovými atlétmi, s dôrazom na inovatívne technológie. Design a ochrana všetkých športových rámov Carrera však aj tu zostáva na prvom mieste. Modely oslovia hlavne mladých mužov a aktívnych mužov v strednom veku. Dámske modely vyhľadávajú športovo založené mladé ženy.MaxMara

Snáď žiadna značka nevyjadruje viac ženskosti, než Max Mara! Max Maru charakterizuje nadčasová elegancia, vysoko kvalitné materiály a detailné spracovanie. Vo všetkých produktoch Max Mara nájdeme prvky moderné, ale aj klasické. Častá je kombinácia jednoduchých strohých línií s elegantnými detailmi.
Prvá kolekcia dioptrických rámov pre ženy bola uvedená v roku 1998. Cieľom bolo priniesť preslávenú eleganciu a sofitikovanosť z oblečenia a doplnkov aj do oblasti okuliarových rámov. Rámy MaxMara sú určené pre moderné, finančne nezávislé ženy vo veku 30 - 50 rokov, ktoré hľadajú kvalitné elegantné a pritom decentné obruby. Obruby Max Mara sú celosvetovo predávané, s najväčšou obľubou v Európe.

 

Max&Co

Max&Co. je maloobchodný projekt módneho fenoménu Max Mara pripravený na mieru mladým ženám orientovaným na luxus a módne trendy. Značka je určená pre ženy, ktoré sa neboja vytvorit si vlastný, jedinečný štýl v obliekaní, doplnkoch i názoroch. Značka nekopíruje masové módne trendy, ale naopak vytvára neobvyklé a prekvapujúce spojenie a prináša nové módne zásady.
Kolekciu dámskych dioptrických a slnečných rámov charakterizuje čistý a sofistikovaný design, podmanivé tvary, originálne farebné prevedenie a avantgardné materiály. Obruba značky Max&Co. je určená ženám, které nechcú splynúť s davom!

 

Hugo Boss

Značka Boss stelesňuje elegantnú krásu a inovatívny design. Nové spojenie hi-tech materiálov a dômyselných detailov zdôrazňuje sofistikovaný štýl každej kolekcie. Pánska rada vkusne kombinuje kvalitu a funkčnost, s maximálnym dôrazom na pohodle. Dámske modely sú typické jemnými ženskými tvarmi v tlmených farbách, odrážajúcich čistotu a eleganciu. Cieľovou skupinou sú nároční muži a ženy v strednom veku, ktorí hľadajú nenápadný luxus a pohodlie.

Obruby z kolekcie Boss Orange zaujmú svojim aktuálnym a univerzálnym duchom. Ako dioptrické, tak slnečné modely sú typické sviežimi, trendovýmí tvarmi a ležérnym dojmom. Modely značky Boss Orange oslovia predovšetkým mladších dynamických mužov a ženy mestského štýlu.

Titanflex

TitanFlex sú dioptrické rámy hlavne pre mužov vyrobené z kovu s pamäťovým efektom. Často sa používa špeciálna kombinácia klasického pevného a ľahkého titanu a špeciálne upraveného - firmou patentovaného - pružného titan-flexu. Z pevného titanu bývajú očnice, z pružného titan-flexu býva vyrobený nosník a straničky. Rámy sú extrémne pohodlné a majú vysokú odolnosť proti mechanickej záťaži. Vhodné sú najmä pre aktívnych mužov stredného veku, ktorí hľadajú pohodlné rámy. Dostupné sú tak klasické konzervatívne tvary, ako aj moderné tvary - no design je vždy skôr umiernený.

 

Humphrey’s

Humphrey’s sú moderné, trendové dioptrické rámy pre mladých mužov, ženy a deti. Vynikajú farebnosťou, modernými tvarmi, používajú osvedčené materiály a tvary - ocel, zliatiny kovu bez niklu a pod. Často ponúkajú obľúbené a pekne sediace úzke tvary, poloobruby a vŕtané (bezobrubové) typy rámov. Udržujú komplexnú ponuku všetkých typov rámov bez ohľadu na hlavný prúd módnych trendov.

 

Brendel

Brendel je exkluzívna nemecká značka okuliarových rámov pre ženy stredného veku. Charakteristické sú čisté línie, vysoká kvalita a pohodlie pre nositeľku. Modely pokrývajú opäť celé spektrum rôznych typov rámov - od kovových a platinových celoobrub, cez poloobruby až k vŕtaným. Kolekcia 2016 naviac predstavila tri nové rady obrúb:
Brendel Cosmo: s výraznými geometrickými tvarmi a trendovými farbami.
Brendel Romance: s lichotivými tvarmi, tlmenými farbami a hravým designom.
Brendel Posh: s noblesnými tvarmi, jednofarebnými modelmi a štýlovým designom.

 

Marc O’Polo

Marc O’Polo je značka ako symbol pre uvoľnený mestský životný štýl s vysokým štandardom. Tento pristup sa odráža aj v designe okuliarových rámov tak pre mužov, ako aj pre ženy. Tohtoročná kolekcia 2016 predstavila dve hlavné línie: “Vintage”, tj. klasika minulých rokov v novom podaní a líniu “Modern Casual”, tj. štýl nedbalej elegancie. Všetky modely sú tak nadčasové a pritom stále v móde. Charakteristická je vysoká kvalita použitýh materiálov, detailné spracovanie, preracovaná účelnosť a čisté íinie. Cieľová skupina sú aktívne ženy a muži od 30 do 60 rokov.

 

OiO

OiO sú prémiové detské rámy. Všetky modely tejto značky sú ľahké ako pierko, krásne farebné, extrémne odolné a navrhnuté so 100% ohľadem na anatómiu hlavičky, nosa a ušiek tých najmenších nositeľov. Čo sa týka použitého materiálu, OiO sa spolieha na ich patentovaný overený TitanFlex. Obruby Oio sú potom ľahké, pružné a pritom odolné - teda presne také, aké deti potrebujú. Obruby nebránia deťom v pohybe, prispôsobia sa a prehnú tak, ako je potrebné, bez toho, aby sa zlomili, alebo poranili detskú tváričku. A pretože aj deti majú vlastné požiadavky na štýl, OiO kladie veľký dôraz na design detských rámov. Je hravý no pritom cool - tak, ako to majú deti rady. Perfektné pre rodičov aj deti: “Pretože pokiaľ sa nám obruby páčia a sú fajn, potom ich aj radi nosíme!”
Cieľová skupina sú temperamentné dievčatká a chlapci od 3 do 10 rokov, ktorí potrebujú, aby ich okuliare s nimi boli všade a pritom vydržali.

Ako prebieha nákup

5 jednoduchých krokov k novým okuliaromZmeranie zraku

Pri kúpe nových okuliarov Vám vždy odporúčame nechať si zrak premerať.Výber rámu

Rám musí ladiť k Vašej tvári, osobnosti aj štýlu. Musí však byť vhodný pre potrebné dioptrické šošovky.


Výber šošoviek

Pomôžeme Vám vybrať také šošovky, aby Vaše videnie bolo skutočne perfektné.Centrácia

V praxi kladieme veľky dôraz na centrovanie šošoviek a ich pozíciu stále meriame aj digitálne.


Vydanie okuliarov

Doba výroby okuliarov závisí od typu korekcie šošoviek. O zhotovení vás informujeme e-mailom alebo telefonicky.

Michal

Krasňanský,
MSC.


Bakalárske štúdium optometrie ukončil na Masarykovej Univerzite v Brne. Magisterské štúdium absolvoval na HTW Aalen v Nemecku so záverečným výskumom zameraným na aniseikoniu. Od roku 2011 pracuje ako externý lektor a vedie viacero vzdelávacích kurzov pre rôzne optické firmy. Pravidelne prednáša na domácich a zahraničných konferenciách. Okrem štúdia v Nemecku absolvoval odborné stáže na Pacific University of Optometry (Portland,USA) zamerané na binokulárne videnie, zrakové tréningy,pediatrickú a športovú optometriu. Na stáži v New England College of Optometry (Boston,USA) sa venoval diagnostike a klinickej praxi.

Mgr. Jitka

Krasňanská,
PH.D.


Jitka Krasňanská vyštudovala 5-ročný štúdijný program Optika a Optometrie na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Po získaní akademického titulu Mgr. pokračovala v doktorskom štúdiu, ktoré ukončila úspěšnou obhajobou dizertačnej práce v roku 2015. Počas štúdia absolvovala akademické stáže na Veleučilišti Veľká Gorica v Chorvátsku a na Aston University, Birmingham,Veľká Británia. Počas doktorského štúdia pracovala ako vedúca očnej optiky a aplikačného strediska spoločnosti Fokus optik, a.s. v Brne. Tu sa venovala najmä refrakcii, aplikácií mäkkých konaktných šošoviek a managementu očnej optiky.
mudr. cagalova bystrica

MUDr. Zuzana

Cagalová


Po úspešnom ukončení štúdia všeobecného lekárstva na Univerzite Komenského v Bratislave nastúpila na očnú kliniku do fakultnej nemocnice v Trenčíne. Už od svojho nástupu sa intenzívne venovala starostlivosti o detských pacientov, vrátane tých najmenších. Ako mladá ambiciózna lekárka sa zaslúžila o zavedenie mnohých moderných postupov a vyšetrovacích metód najmä v oblasti skreeningu očného pozadia u predčasne narodených detí. Prvú atestáciu v odbore očného lekárstva získala v roku 2001, druhú atestáciu získala v roku 2006 a v roku 2007 získala špecializáciu v pedooftalmologii po absolvovaní praxe na očnej klinike v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave. Je členkou Slovenskej oftalmologickej spoločnosti, podieľa sa na organizácií odborných konferencií s tematikou detskej oftalmológie. Špecializuje sa na diagnostiku a liečbu detskej tupozrakosti a škúlenia. Ovláda operatívu aj komplikovanejšie stavy škúlenia u detí aj dospelých. Nadšene sleduje všetky aktuálne trendy v detskej oftalmológii vrátane kontroly myopie, aplikácie špeciálnych šošoviek u detí a nových možností zrakových cvičení.

Lenka

Šamajová


Lenka Šamajová úspešne absolvovala Obchodnú akadémiu v Považskej Bystrici so zameraním na ekonomiku a účtovníctvo. Počas štúdia získala certifikát z podvojného účtovníctva v účtovníckom programe OMEGA. Po zložení maturitnej skúšky v roku 2015 pôsobila v odbornom veľkoobchode so sídlom v Považskej Bystrici. K týmu optika Fontána sa pridala na začiatku roku 2018. Aktívne sa zaujíma o typológiu tváre, varianty štýlu a farebnú diagnostiku. Sleduje aktuálne módne trendy v designoch a materiáloch okuliarových obrúb. Vyniká trzpezlivosťou a vľúdnym prístupom nie len k dospelým, ale aj k našim nejmenším zákazníkom. V spolupráci s optometristami asistuje pri zrakovom cvičení, výbere vhodných rámov a kompletování Vašich nových okuliarov. Je zaškolená na obsluhu moderných zábrusných prístrojov, na ktorých denne spracováva skla do Vašich nových okuliarov. Spravuje agendu e-shopu optiky Fontána a starostlivo balí a pripravuje všetky zásielky, ktoré Vám posielame po celom Slovensku.

REZERVÁCIA
VYŠETRENIA


Objednajte sa na vyšetrenie priamo v našom
rezervačnom systéme
 


O NÁKUPE


POLOHA A KONTAKTY


Adresa:

Námestie Andreja Hlinku 25/30
Považská Bystrica 017 01
Budova Považan - prízemie
(oproti zrekonštruovanej fontáne)

E-mailinfo@optikafontana.sk
Tel. č.: 0917 544 761

OTVÁRACIE/
ORDINAČNÉ HODINY


PO: 08:00 - 17:00
UT: 08:00 - 17:00
ST: 08:00 - 17:00
ŠT: 08:00 - 17:00
PI: 08:00 - 17:00
SO: zatvorené

AKCEPTOVANÉ KARTY

                   


UŽITOČNÉ ODKAZY

Obchodné podmienky
Produktové portfólio

Slnečné okuliare
Objednanie
Vyšetrenia


learn more               learn more