Námestie Andreja Hlinku 25/30 - Budova Považan - prízemie, P. Bystrica.
  0917 544 761    Po - Pi: 08:00 - 17:00, So: zatvorené
»   Služby    »   Vyšetrenie zraku dieťaťa    »   Detská optika "Fontánka"

Detská optika "Fontánka"

Detská časť našej optiky slúži ako príjemné miesto pre výber nových rámov a zároveň čakáreň - teda priestor, kde naši malí pacienti trávia čas pred vyšetrením očí.

Kedy navštíviť s dieťaťom očného lekára?

Najčastejším dôvodom pre odborné očné vyšetrenie u detí je odporúčanie od detskej lekárky. Znamená to, že dieťa na preventívnej prehliadke nečítalo tú veľkosť písmen, ktorú by malo vo svojom veku bez problémov rozoznať. Pre vyšetrenie u nás však žiadanku od svojho detského lekára nepotrebujete. Naopak, je vhodné navštíviť nás vtedy, ak spozorujete akýkoľvek z týchto príznakov:Pokiaľ sa Vám teda zdá, že zrak Vašich detí nie je v poriadku, s očným vyšetrením rozhodne neotáľajte. Čím skôr sa očná vada podarí podchytiť, tým väčšia je šanca na jej vyliečenie alebo stabilizáciu. Poruchy ako je škúlenie (strabizmus) alebo tupozrakosť (amblyopia) sa najľahšie lieči do 8 rokov veku.

Vyšetrenie detí od 0 do 15 rokov vykonáva skúsená detská očná lekárka MUDr. Zuzana Cagalová v spolupráci s optometristom. Vyšetrenie prebieha v príjemnom prostredí očnej optiky, s využitím moderných technológií a bez dlhého čakania. Objednať sa môžete denne telefonicky, osobne, alebo nám napíšte na náš e-mail a my Vás budeme kontaktovať. Viac informácií o priebehu vyšetrenia zraku detí v optike Fontána si môžte prečítať tu.


Čo všetko sa počas vyšetrenia kontroluje? 

Náš tip: pripravte sa na vyšetrenie už doma - vytlačte si našu pomôcku - obrázky pre skúšku zraku, alebo "hrabličky" a naučte deti pomenovať obrázky, alebo ukazovať prstíky smer hrabliček. Vyšetrenie bude pre deti ľahšie.

Detské okuliare


Tak ako dieťa nie je zmenšený dospelý, tak ani detské okuliare nie sú len menšia verziía dospelých modelov. V našej optike ponúkame len také rámy, ktoré rešpektujú anatomické odlišnosti detskej tváre. Všetky naše modely spĺňajú najprísnejšie požiadavky na kvalitu a nezávadnosť použitého materiálu. Ako jedni z mála máme samostatnú ponuku okuliarových šošoviek priamo pre deti. Tieto šošovky sú z nerozbitných, odľahčených materiálov a zároveň zaisťujú vysokú odolnosť proti poškriabaniu. Pretože sa dodávajú aj v tých najmenších tvaroch, nikdy nekupujete zbytočne veľké - dospělácké- šošovky. Vďaka tomu u nás na detských sklíčkach vždy ušetríte.

 
pozrite si ponuku našich detských modelov na e-shopeKontaktné šošovky

Na kontaktné šošovky nie je nikto "moc malý”! Kontaktné šošovky sú skvelou alternatívou k dioptrickým okuliarom v každom veku. Každý sa niekedy ocitne v situácii, keď okuliare skrátka "prekážajú". Minimálny vekový limit pre nosenie šošoviek neexistuje. Dôležité je len to, aby kontaktológ spoločne s rodičmi našli vhodný typ šošoviek.

objednejte svoje dieťa na aplikácii kontaktných šošoviek on-line


Napíšte nám

Ako prebieha nákup

5 jednoduchých krokov k novým okuliaromZmeranie zraku

Pri kúpe nových okuliarov Vám vždy odporúčame nechať si zrak premerať.Výber rámu

Rám musí ladiť k Vašej tvári, osobnosti aj štýlu. Musí však byť vhodný pre potrebné dioptrické šošovky.


Výber šošoviek

Pomôžeme Vám vybrať také šošovky, aby Vaše videnie bolo skutočne perfektné.Centrácia

V praxi kladieme veľky dôraz na centrovanie šošoviek a ich pozíciu stále meriame aj digitálne.


Vydanie okuliarov

Doba výroby okuliarov závisí od typu korekcie šošoviek. O zhotovení vás informujeme e-mailom alebo telefonicky.

Michal

Krasňanský,
MSC.


Bakalárske štúdium optometrie ukončil na Masarykovej Univerzite v Brne. Magisterské štúdium absolvoval na HTW Aalen v Nemecku so záverečným výskumom zameraným na aniseikoniu. Od roku 2011 pracuje ako externý lektor a vedie viacero vzdelávacích kurzov pre rôzne optické firmy. Pravidelne prednáša na domácich a zahraničných konferenciách. Okrem štúdia v Nemecku absolvoval odborné stáže na Pacific University of Optometry (Portland,USA) zamerané na binokulárne videnie, zrakové tréningy,pediatrickú a športovú optometriu. Na stáži v New England College of Optometry (Boston,USA) sa venoval diagnostike a klinickej praxi.

Mgr. Jitka

Krasňanská,
PH.D.


Jitka Krasňanská vyštudovala 5-ročný štúdijný program Optika a Optometrie na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Po získaní akademického titulu Mgr. pokračovala v doktorskom štúdiu, ktoré ukončila úspěšnou obhajobou dizertačnej práce v roku 2015. Počas štúdia absolvovala akademické stáže na Veleučilišti Veľká Gorica v Chorvátsku a na Aston University, Birmingham,Veľká Británia. Počas doktorského štúdia pracovala ako vedúca očnej optiky a aplikačného strediska spoločnosti Fokus optik, a.s. v Brne. Tu sa venovala najmä refrakcii, aplikácií mäkkých konaktných šošoviek a managementu očnej optiky.
mudr. cagalova bystrica

MUDr. Zuzana

Cagalová


Po úspešnom ukončení štúdia všeobecného lekárstva na Univerzite Komenského v Bratislave nastúpila na očnú kliniku do fakultnej nemocnice v Trenčíne. Už od svojho nástupu sa intenzívne venovala starostlivosti o detských pacientov, vrátane tých najmenších. Ako mladá ambiciózna lekárka sa zaslúžila o zavedenie mnohých moderných postupov a vyšetrovacích metód najmä v oblasti skreeningu očného pozadia u predčasne narodených detí. Prvú atestáciu v odbore očného lekárstva získala v roku 2001, druhú atestáciu získala v roku 2006 a v roku 2007 získala špecializáciu v pedooftalmologii po absolvovaní praxe na očnej klinike v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave. Je členkou Slovenskej oftalmologickej spoločnosti, podieľa sa na organizácií odborných konferencií s tematikou detskej oftalmológie. Špecializuje sa na diagnostiku a liečbu detskej tupozrakosti a škúlenia. Ovláda operatívu aj komplikovanejšie stavy škúlenia u detí aj dospelých. Nadšene sleduje všetky aktuálne trendy v detskej oftalmológii vrátane kontroly myopie, aplikácie špeciálnych šošoviek u detí a nových možností zrakových cvičení.

Lenka

Šamajová


Lenka Šamajová úspešne absolvovala Obchodnú akadémiu v Považskej Bystrici so zameraním na ekonomiku a účtovníctvo. Počas štúdia získala certifikát z podvojného účtovníctva v účtovníckom programe OMEGA. Po zložení maturitnej skúšky v roku 2015 pôsobila v odbornom veľkoobchode so sídlom v Považskej Bystrici. K týmu optika Fontána sa pridala na začiatku roku 2018. Aktívne sa zaujíma o typológiu tváre, varianty štýlu a farebnú diagnostiku. Sleduje aktuálne módne trendy v designoch a materiáloch okuliarových obrúb. Vyniká trzpezlivosťou a vľúdnym prístupom nie len k dospelým, ale aj k našim nejmenším zákazníkom. V spolupráci s optometristami asistuje pri zrakovom cvičení, výbere vhodných rámov a kompletování Vašich nových okuliarov. Je zaškolená na obsluhu moderných zábrusných prístrojov, na ktorých denne spracováva skla do Vašich nových okuliarov. Spravuje agendu e-shopu optiky Fontána a starostlivo balí a pripravuje všetky zásielky, ktoré Vám posielame po celom Slovensku.

REZERVÁCIA
VYŠETRENIA


Objednajte sa na vyšetrenie priamo v našom
rezervačnom systéme
 


O NÁKUPE


POLOHA A KONTAKTY


Adresa:

Námestie Andreja Hlinku 25/30
Považská Bystrica 017 01
Budova Považan - prízemie
(oproti zrekonštruovanej fontáne)

E-mailinfo@optikafontana.sk
Tel. č.: 0917 544 761

OTVÁRACIE/
ORDINAČNÉ HODINY


PO: 08:00 - 17:00
UT: 08:00 - 17:00
ST: 08:00 - 17:00
ŠT: 08:00 - 17:00
PI: 08:00 - 17:00
SO: zatvorené

AKCEPTOVANÉ KARTY

                   


UŽITOČNÉ ODKAZY

Obchodné podmienky
Produktové portfólio

Slnečné okuliare
Objednanie
Vyšetrenia


learn more               learn more