Vyšetrenia počas epidémie

Vyšetrenia počas 2. vlny epidémie

Vážení zákazníci, 

aktuálne už v optike Fontána poskytuje kompletnú starostlivosť o zrak a všetky vyšetrenia tak, ako v období pred epidémiou. Vzhľadom k prebiehajúcej druhej vlne epidémie však prísne dodržiaváme všetky hygienické pravidlá tak, aby bolo očné vyšetrenie pre všetkých bezpečné.

Aj naďalej platia nasledujúce pravidlá:

  • Na každé vyšetrenie objednávame na presný čas a rezervujeme 30 - 60 minút vo vyšetrovni tak, aby bol dostatok priestoru na kompletnú dezinfekciu všetkých povrchov.
  • Meranie dioptrií vykonávame cez tzv. foropter, čo je hlavica s dvoma priezormi, ktorými sa pacient pozerá. Nemá teda pri vyšetrení nasadenú klasickú skúšobnú obrubu, kde sa pri nosení rúška zahmlievajú sklá.
  • Aj naďalej používame pri vyšetrovaní prekrytie nosa a úst rúškom, respirátorom alebo šatkou. Rovnako aj pacient pri vyšetrení má nasadené rúško.
  • Každému zákazníkovi pri vstupe do optiky ponúkneme nové jednorazové rukavice, ktoré má nasadené po celú dobu pobytu v optike, alebo gélovou dezinfekciu na ruky.
  • Všetky vyskúšané rámy sa odkladajú na vyčlenenú tácku a rámy potom dôkladne dezinfikujeme - 1 minútu čistenie v ultrazvukovom vodnom kúpeli s dezinfekčným tekutým mydlom a následne čistenie dezinfekčným sprejom.
  • V priestore optiky aj čakárne je potreba ponechávať prekrytie úst a nosa rúškom a dodržiavať 2 metrové rozestupy od ostatných zákazníkov a obsluhy.
  • Vzhľadom na obmedzený počet zákazníkov v priestoroch čakárne Vás prosíme, aby ste obmedzili sprievod svojich detí na vyšetrenie iba na 1 osobu.

Aj naďalej vykonávame skríningové vyšetrenie očného pozadia pomocou špičkového prístroja OCT. Snímky Vašich očí hodnotí skúsená očná lekárka, ktorá Vám zasiela lekársku správu e-mailom. Obnovené je aj meranie vnútroočného tlaku bezkontaktným tonometrom a aplikácie všetkých typov kontaktných šošoviek vrátane tvrdých.

Top