Vyšetrenia počas epidémie

Vyšetrenia počas epidémie COVID-19

Vážení zákazníci, 

aktuálne už v optike Fontána poskytuje kompletnú starostlivosť o zrak a všetky vyšetrenia tak, ako v období pred epidémiou.

Hoci sa opatrenia postupne uvoľňujú, v optike Fontána naďalej dodoržujeme hygiencké opatrenia tak, aby vyšetrenie bolo pre všetkých bezpečné.

Aj naďalej preto platia nasledujúce pravidlá pri očnom vyšetrení v optike Fontána

  • Na každé vyšetrenie objednávame na presný čas a rezervujeme 30 - 60 minút vo vyšetrovni tak, aby bol dostatok priestoru na kompletnú dezinfekciu všetkých povrchov.
  • Meranie dioptrií vykonávame cez tzv. foropter, čo je hlavica s dvoma priezormi, ktorými sa pacient pozerá. Nemá teda pri vyšetrení nasadenú klasickú skúšobnú obrubu, kde sa pri nosení rúška zahmlievajú sklá.
  • Aj naďalej používame pri vyšetrovaní prekrytie nosa a úst rúškom, respirátorom alebo šatkou. Rovnako aj pacient pri vyšetrení má nasadené rúško.
  • Každému zákazníkovi pri vstupe do optiky ponúkneme nové jednorazové rukavice, ktoré má nasadené po celú dobu pobytu v optike, alebo gélovou dezinfekciu na ruky.
  • Všetky vyskúšané rámy sa odkladajú na vyčlenenú tácku a rámy potom dôkladne dezinfikujeme - 1 minútu čistenie v ultrazvukovom vodnom kúpeli s dezinfekčným tekutým mydlom a následne čistenie dezinfekčným sprejom.
  • V priestore optiky aj čakárne je potreba ponechávať prekrytie úst a nosa rúškom a dodržiavať 2 metrové odstupy od ostatných zákazníkov a obsluhy.


Aj naďalej vykonávame skríningové vyšetrenie očného pozadia pomocou špičkového prístroja OCT. Snímky Vašich očí hodnotí skúsený lekár, ktorý Vám zasiela lekársku správu e-mailom. Obnovenej je aj meranie vnútroočného tlaku bezkontaktným tonometrom a aplikácie všetkých typov kontaktných šošoviek vrátane tvrdých.

Top