Prevádzka počas zákazu vychádzania Január 2021

Vážení zákazníci,

od 1. do 24. Januára 2021 platí ná území SR prísny zákaz vychádzania. Návšteva očnej optiky však zostává medzi výnimkami:

  • cesta v nevyhnutnom rozsahu za účelom obstarania nevyhnutných životných potrieb,..., očnej optiky a cesta späť.

  • cestu do zdravotníckeho zařízení za účelom neodkladnej zdravotnej starostlivosti, preventívnej prehliadky alebo plánovanej zdravotnej starostlivosti, vrátane sprevádzania blízkej osoby, alebo príbuzného a cestu späť.

Návštevu očnej optiky za účelom vyšetrenia zraku alebo obstarania / vyzdvihnutia okuliarov teda môžete realizovať aj počas zákazu vychádzania v Januári 2021. 
V očnej optike Fontána pracujeme v roku 2021 podľa bežnej otváracej doby. Termín 
vyšetrenia si môžete rezervovať on-line alebo telefonicky, pre vyšetrenie detí iba telefonicky.

Počas návštevy optiky a vyšetrenia platia tieto pravidlá:

  • Do optiky prosím vstupujte iba s riadnym překytím nosa a úst rúškom, šatkou alebo iným vhodným spôsobom. Prekrytie nosa a úst prosím nechávajte po celú dobu pobytu v optike aj počas vyšetrenia. 
  • Pri vstupe do optiky použite gélovou dezinfekciu na ruky alebo jednorazové gumené rukavice.
  • Rešpektujte prosím maximálny povolený počet zákazníkov v priestore predajne: 5 osob. V priestore optiky aj čakárne prosím dodržávajte 2 metrové rozestupy od ostatných zákazníkov a obsluhy.
  • Vzhľadom na obmedzený počet zákazníkov v priestoroch čakárne Vás prosíme, aby ste obmedzili sprievod svojich detí na vyšetrenie iba na 1 osobu.
  • Ak sa nemôžete dostaviť na vyšetrenie z dôvodu choroby, karantény a pod. dajte nám prosím dopredu vedieť. Váš termín ponúkneme iným zákazníkom a Vám dáme náhradný termín.
  • Meranie dioptrií vykonávame cez tzv. foropter, čo je hlavica s dvoma priezormi, ktorými sa pacient pozerá. Nemá teda pri vyšetrení nasadenú klasickú skúšobnú obrubu. Pri tomto spôsobe vyšetrení sa nezahmlievajú sklá a je možné ho pohodlne absolvovať aj s nasadeným rúškom.
  • Všetky vyskúšané rámy sa odkladajú na vyčlenenú tácku a rámy potom dôkladne dezinfikujeme - 1 minútu čistenie v ultrazvukovom vodnom kúpeli s dezinfekčným tekutým mydlom a následne čistenie dezinfekčným sprejom.

Aj naďalej vykonávame skríningové vyšetrenie očného pozadia pomocou špičkového prístroja OCT. Snímky Vašich očí hodnotí skúsená očná lekárka, ktorá Vám zasiela lekársku správu e-mailom. Realizujeme aj meranie vnútroočného tlaku bezkontaktným tonometrom a aplikácie všetkých typov kontaktných šošoviek vrátane tvrdých.

Top