Prevádzka počas zákazu vychádzania 2021

Vážení zákazníci,

zákaz vychádzania sa na území SR opätovne predĺžuje od 20. 3. do 20.4.2021. Návšteva očnej optiky za účelom obstarania okuliarov alebo vyšetrenie zraku však aj naďalej zostává medzi výnimkami:

  • cesta v nevyhnutnom rozsahu za účelom obstarania nevyhnutných životných potrieb,..., očnej optiky a cesta späť.

  • cestu do zdravotníckeho zařízení za účelom neodkladnej zdravotnej starostlivosti, preventívnej prehliadky alebo plánovanej zdravotnej starostlivosti, vrátane sprevádzania blízkej osoby, alebo príbuzného a cestu späť.

Návštevu očnej optiky teda môžete realizovať aj počas zákazu vychádzania v roku 2021. 
V očnej optike Fontána pracujeme podľa bežnej otváracej doby. Termín 
vyšetrenia si môžete rezervovať on-line alebo telefonicky, pre vyšetrenie detí iba telefonicky. Pre vstup do optiky výsledky testov nepožadujeme, no stále zostávajú v platnosti všetky hygienické opatrenia.

Počas návštevy optiky a vyšetrenia platia tieto pravidlá:

  • Do optiky prosím vstupujte iba s riadnym překytím nosa a úst respirátotrom. Prekrytie nosa a úst respirátorom prosím nechávajte po celú dobu pobytu v optike aj počas vyšetrenia. 
  • Pri vstupe do optiky použite gélovou dezinfekciu na ruky alebo jednorazové gumené rukavice.
  • Rešpektujte prosím maximálny povolený počet zákazníkov v priestore predajne: 5 osob. V priestore optiky aj čakárne prosím dodržávajte 2 metrové rozestupy od ostatných zákazníkov a obsluhy.
  • Vzhľadom na obmedzený počet zákazníkov v priestoroch čakárne Vás prosíme, aby ste obmedzili sprievod svojich detí na vyšetrenie iba na 1 osobu.
  • Ak sa nemôžete dostaviť na vyšetrenie z dôvodu choroby, karantény a pod. dajte nám prosím dopredu vedieť. Váš termín ponúkneme iným zákazníkom a Vám dáme náhradný termín.
  • Meranie dioptrií vykonávame cez tzv. foropter, čo je hlavica s dvoma priezormi, ktorými sa pacient pozerá. Nemá teda pri vyšetrení nasadenú klasickú skúšobnú obrubu. Pri tomto spôsobe vyšetrení sa nezahmlievajú sklá a je možné ho pohodlne absolvovať aj s nasadeným rúškom.
  • Všetky vyskúšané rámy sa odkladajú na vyčlenenú tácku a rámy potom dôkladne dezinfikujeme - 1 minútu čistenie v ultrazvukovom vodnom kúpeli s dezinfekčným tekutým mydlom a následne čistenie dezinfekčným sprejom.

Aj naďalej vykonávame skríningové vyšetrenie očného pozadia pomocou špičkového prístroja OCT. Snímky Vašich očí hodnotí skúsená očná lekárka, ktorá Vám zasiela lekársku správu e-mailom. Realizujeme aj meranie vnútroočného tlaku bezkontaktným tonometrom a aplikácie všetkých typov kontaktných šošoviek vrátane tvrdých.

Top