Aktuálne pravidlá návštevy očnej optiky

Vážení zákazníci,

aktuálne je okres Považská Bystrica podľa COVID automatu v oranžovej farbe, tj. II. stupeň "ostražitosti". Očná optika Fontána ostáva otvoraná v režime "ZÁKLAD", tj. do prevádzky je možné vstúpiť aj bez negatívneho výsledku testu , bez dokladu o očkovaní alebo prekonaní COVID-19. Naďalej však platí povinnosť prekrytí nosu a úst vhodným ochranným prostriedkom - rúškom alebo respirátorom. V očnej optike Fontána pracujeme podľa bežnej otváracej doby. Termín vyšetrenia si môžete rezervovať on-line alebo telefonicky, objednánie na vyšetrenie detí je možné iba telefonicky. 

Počas návštevy optiky a vyšetrenia platia tieto pravidlá:

  • Do optiky prosím vstupujte iba s riadnym překytím nosa a úst rúškom alebo respirátotrom. Prekrytie nosa a úst prosím nechávajte po celú dobu pobytu v optike aj počas vyšetrenia. 
  • Pri vstupe do optiky použite gélovou dezinfekciu na ruky alebo jednorazové gumené rukavice.
  • Rešpektujte prosím maximálny povolený počet zákazníkov v priestore predajne: 5 osob. V priestore optiky aj čakárne prosím dodržávajte 2 metrové rozestupy od ostatných zákazníkov a obsluhy.
  • Vzhľadom na obmedzený počet zákazníkov v priestoroch čakárne Vás prosíme, aby ste obmedzili sprievod svojich detí na vyšetrenie iba na 1 osobu.
  • Ak sa nemôžete dostaviť na vyšetrenie z dôvodu choroby, karantény a pod. dajte nám prosím dopredu vedieť. Váš termín ponúkneme iným zákazníkom a Vám dáme náhradný termín.
  • Meranie dioptrií vykonávame cez tzv. foropter, čo je hlavica s dvoma priezormi, ktorými sa pacient pozerá. Nemá teda pri vyšetrení nasadenú klasickú skúšobnú obrubu. Pri tomto spôsobe vyšetrení sa nezahmlievajú sklá a je možné ho pohodlne absolvovať aj s nasadeným rúškom.

Aj naďalej vykonávame skríningové vyšetrenie očného pozadia pomocou špičkového prístroja OCT. Snímky Vašich očí hodnotí skúsená očná lekárka, ktorá Vám zasiela lekársku správu e-mailom. Realizujeme aj meranie vnútroočného tlaku bezkontaktným tonometrom a aplikácie všetkých typov kontaktných šošoviek vrátane tvrdých.

Top