Hy-Care roztok 100 ml

Skladom
4,50 €
ks

Parametre

 • Doba použiteľnosti:
  3 mesiace od otvorenia
 • Expirácia:
  06/2022
 • Typ roztoku:
  viacúčelový
 • Určenie roztoku:
  mäkké šošovky
 • Výrobca:
  CooperVision
 • Webová stránka výrobcu:
 • Objem balenia:
  100 ml

Popis

Hy-Care je viacúčelový roztok na kontaktné šošovky od renomovaného výrobcu kontaktných šošoviek CooperVision. Roztok Hy-Care je univerzálny (multifunkčný, "multi purpose") prostriedok k starostlivosti o všetky druhy mäkkých kontaktných šošoviek. Je vhodný pre klasické hydrogélové aj modernejšie silikón-hydrogelové materiáy. Slúži ako k oplachovaniu, tak aj k uchovávaniu šošoviek v púzdre, kde je zároveň počas noci efektívne dezinfikuje.
Optimálna doba pôsobenie roztoku pre dosiahnutie maximálnej dezinfekcie je 6 hodín. Pre účinnosť roztoku je najdôležitejšie promnutí šošovky v roztoku na dlani (20 sekúnd z každej strany) a následné oplachovanie promnuté šošovky počas aspoň 15 sekúnd.

Ako dezinfekčná a konzervačná zložka roztoku sa uplaňuje polyhexanid v koncentrácii 0,00013% objemu.
Ph roztoku je veľmi blízke ľudským slzám vďaka čomu nespôsobuje dráždenie po vložení šošoviek do oka.
Pre vyšší komfort je zloženie obohatené o sodnú soľ kyseliny hyalurónovej, ktorá je prirodzenou súčasťou sĺz a je zdpovědná za ich lubricitu, klzkosť.
Roztok sa môže používať maximálne 3 mesiace od prvého otvorenia fľaše.
Priložené púzdro má antibakteriálne účinky. Nezabudnite ho však vždy vymeniť - s novým roztokom použite vždy nové púzdro a staré vyhoďte.

Zloženie roztoku:
Polyhexanid 0,00013% w / v, hyaluronát sodný 0,01% w / v, chlorid sodný, fosforečnan sodný

Roztok sa zvyčajne veľmi dobre znáša. Avšak pre prítomnosť konzervačné látky a pomocných látok (fosfátová sol) je pri dlhodobom používaní vhodná pravidelná kontrola predného segmentu u očného špecialistu.
Top