Námestie Andreja Hlinku 25/30 - Budova Považan - prízemie, P. Bystrica.
  0917 544 761    Po - Pi: 08:00 - 17:00, So: zatvorené
»   Služby    »   Služby a vyšetrenia

Služby a vyšetrenia v optike Fontána

V optike Fontána ponúkame odborné optické-optometristické služby. Objednať sa môžete on-line, telefonicky, alebo osobne na predajni. Ak máte akékoľvek otázky k nižšie uvedeným výkonom, neváhajte nás kontaktnovať pre bližšie informácie.

My v optike sa venujeme výkonom, ktorými diagnostikujeme poruchy zraku. Snažíme sa vždy pomôcť čo najviac, aby očná chyba nespôsobovala problémy a aby bolo videnie čo najlepšie. V prípade, ak náš nález alebo vyšetrenie vyžaduje odborné vyšetrenie očným lekárom, vždy Vás odporučíme na vyšetrenie k našim spolupracujúcim oftalmológom alebo k Vášmu očnému lekárovi. Našou úlohou nie je nahrádzať očného lekára, ale poskytnúť špecializovaný servis a vyšetrenie, na ktoré sme odborne  pripravení. 


Náš tím patrí k špičke odborníkov na Slovensku a v Čechách - Jitka Krasňanská sa špecializuje na refrakciu a aplikácie šošoviek, Michal Krasňanský na binokulárne videnie, zrakové tréningy, pediatrickú a športovú optometriu. Ako jeden z mála na Slovensku sa venuje aplikácii špeciálnych tvrdých kontaktných šošoviek u pacientov s ochorením rohovky (keratokónus, pelucidná marginálna degenerácia), alebo s extrémnymi dioptrickými chybami. Odbornosť majiteľov optiky Fontána je garanciou špičkového výsledku riešenia vášho zrakového problému. 

Poradíme vám nielen pri výbere rámov, ale aj šošoviek a doplnkového sortimentu.

Zrak vám vyšetríme odborne na špičkových zariadeniach.

Majitelia optiky Fontána a garanti najlepšieho vyšetrenia: Jitka a Michal Krasňanskí.

Kompletná starostlivosť o zrak detí a dospelých

V očnej optike Fontána se staráme o Váš zrak od začiatku až do konca. V špičkovo vybavenej vyšetrovni Vám precízne zmeriame zrak a doporučíme nejvhodnejší zpôsob korekcie presne podľa Vašich požiadavkov. Vyberáme okuliarové šošovky s vysoko kvalitnou optikou pre perfektné videnie na všetky vzdialenosti. V modernej predajni očnej optiky Vám radi poradíme s výberom pekného rámiku, který bude odpovedať Vašemu štýlu a potrebám. V našej ponuke nájdete obruby moderné, trendové a vysoko funkčné z hi-tech materiálov. Zábrus Vašich skiel vykonávame na vysoko kvalitných automatických zábrusných automatoch v optickom laboratóriu v zadnej časti našej predajne.
Viac informácií o našej starostlivosti

 

Meranie zraku (refrakcia): 20 €

Určíme Vám najpohodlnejšie hodnoty dioptrií do okuliarov na požadovanú vzdialenosť alebo činnosť. Zmeráme Vám hodnotu sféry i cylindra (očný astigmatizmus) a overíme spoluprácu oboch očí (binokulárná rovnováha). Meranie trvá 30 - 40 minut.
Viac informácií o meraní zraku

 

Konzultácia: 15 €

Konzultáciu využijete, ak potrebujete poradiť so špeciálnym problémom týkajúcim sa zraku (binokulárne tažkosti, dvojité videnie, riešenie korekce vysokých dioptrií, neznášanlivosť kontaktných šošoviek apod.). 
Viac informácií o našich konzultáciách.

1. aplikácia kontaktných šošoviek: 30 €

Prvá aplikácia je pre Vás, ak zatiaľ nemáte žiadnu zkúsenosť s nosením kontaktných šošoviek. Návšteva pozostáva z vyšetrenia dioptrií, vyskúšanie diagnostických šošoviek a zácviku manipulácie. V cene je kontrola po 7 dňoch nosenia.
Viac informácií o aplikácií šošoviek 

 

2. aplikácia kontaktných šošoviek: 30 €

Pokiaľ aktuálne nosíte, alebo ste nedávno nosili šošovky a prajete si zmenu, či úpravu, je táto šlužba pre Vás. Predpokladá se, že zvládate manipuláciu . Počas aplikácie Vám zmeráme nové dioptrie, vydáme diagnostický pár a objednáme na kontrolu.
Viac informácií o meraní zraku

 

Kontrola kontaktných šošoviek: 15 €

Kontrola je pre Vás, ak nosíte kontakné šošovky a neboli ste viac než 6 mesiacov na prehliadke. Počas kontroly hodnotíme stav predného segmentu oka (spojivky, rohovky, okrajov víček). Před kontrolou je vhodné mať nasadené šošovky aspoň 4 hodiny.

 

Aplikácia tvrdých kontaktných šošoviek: 50 €

Aplikácia špeciálnych kontaktných šošoviek určenýck najmä k korekci keratokonu, nepravidelných rohoviek, vysokých dioptrií a presbyopie (multifokálne šošovky). Pre rezerváciu je nutná predchádzajúca konzultácia s našimi optometristmi.

 

Ako prebieha nákup

5 jednoduchých krokov k novým okuliaromZmeranie zraku

Pri kúpe nových okuliarov Vám vždy odporúčame nechať si zrak premerať.Výber rámu

Rám musí ladiť k Vašej tvári, osobnosti aj štýlu. Musí však byť vhodný pre potrebné dioptrické šošovky.


Výber šošoviek

Pomôžeme Vám vybrať také šošovky, aby Vaše videnie bolo skutočne perfektné.Centrácia

V praxi kladieme veľky dôraz na centrovanie šošoviek a ich pozíciu stále meriame aj digitálne.


Vydanie okuliarov

Doba výroby okuliarov závisí od typu korekcie šošoviek. O zhotovení vás informujeme e-mailom alebo telefonicky.

Michal

Krasňanský,
MSC.


Bakalárske štúdium optometrie ukončil na Masarykovej Univerzite v Brne. Magisterské štúdium absolvoval na HTW Aalen v Nemecku so záverečným výskumom zameraným na aniseikoniu. Od roku 2011 pracuje ako externý lektor a vedie viacero vzdelávacích kurzov pre rôzne optické firmy. Pravidelne prednáša na domácich a zahraničných konferenciách. Okrem štúdia v Nemecku absolvoval odborné stáže na Pacific University of Optometry (Portland,USA) zamerané na binokulárne videnie, zrakové tréningy,pediatrickú a športovú optometriu. Na stáži v New England College of Optometry (Boston,USA) sa venoval diagnostike a klinickej praxi.

Mgr. Jitka

Krasňanská,
PH.D.


Jitka Krasňanská vyštudovala 5-ročný štúdijný program Optika a Optometrie na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Po získaní akademického titulu Mgr. pokračovala v doktorskom štúdiu, ktoré ukončila úspěšnou obhajobou dizertačnej práce v roku 2015. Počas štúdia absolvovala akademické stáže na Veleučilišti Veľká Gorica v Chorvátsku a na Aston University, Birmingham,Veľká Británia. Počas doktorského štúdia pracovala ako vedúca očnej optiky a aplikačného strediska spoločnosti Fokus optik, a.s. v Brne. Tu sa venovala najmä refrakcii, aplikácií mäkkých konaktných šošoviek a managementu očnej optiky.
mudr. cagalova bystrica

MUDr. Zuzana

Cagalová


Po úspešnom ukončení štúdia všeobecného lekárstva na Univerzite Komenského v Bratislave nastúpila na očnú kliniku do fakultnej nemocnice v Trenčíne. Už od svojho nástupu sa intenzívne venovala starostlivosti o detských pacientov, vrátane tých najmenších. Ako mladá ambiciózna lekárka sa zaslúžila o zavedenie mnohých moderných postupov a vyšetrovacích metód najmä v oblasti skreeningu očného pozadia u predčasne narodených detí. Prvú atestáciu v odbore očného lekárstva získala v roku 2001, druhú atestáciu získala v roku 2006 a v roku 2007 získala špecializáciu v pedooftalmologii po absolvovaní praxe na očnej klinike v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave. Je členkou Slovenskej oftalmologickej spoločnosti, podieľa sa na organizácií odborných konferencií s tematikou detskej oftalmológie. Špecializuje sa na diagnostiku a liečbu detskej tupozrakosti a škúlenia. Ovláda operatívu aj komplikovanejšie stavy škúlenia u detí aj dospelých. Nadšene sleduje všetky aktuálne trendy v detskej oftalmológii vrátane kontroly myopie, aplikácie špeciálnych šošoviek u detí a nových možností zrakových cvičení.

Lenka

Šamajová


Lenka Šamajová úspešne absolvovala Obchodnú akadémiu v Považskej Bystrici so zameraním na ekonomiku a účtovníctvo. Počas štúdia získala certifikát z podvojného účtovníctva v účtovníckom programe OMEGA. Po zložení maturitnej skúšky v roku 2015 pôsobila v odbornom veľkoobchode so sídlom v Považskej Bystrici. K týmu optika Fontána sa pridala na začiatku roku 2018. Aktívne sa zaujíma o typológiu tváre, varianty štýlu a farebnú diagnostiku. Sleduje aktuálne módne trendy v designoch a materiáloch okuliarových obrúb. Vyniká trzpezlivosťou a vľúdnym prístupom nie len k dospelým, ale aj k našim nejmenším zákazníkom. V spolupráci s optometristami asistuje pri zrakovom cvičení, výbere vhodných rámov a kompletování Vašich nových okuliarov. Je zaškolená na obsluhu moderných zábrusných prístrojov, na ktorých denne spracováva skla do Vašich nových okuliarov. Spravuje agendu e-shopu optiky Fontána a starostlivo balí a pripravuje všetky zásielky, ktoré Vám posielame po celom Slovensku.

REZERVÁCIA
VYŠETRENIA


Objednajte sa na vyšetrenie priamo v našom
rezervačnom systéme
 


O NÁKUPE


POLOHA A KONTAKTY


Adresa:

Námestie Andreja Hlinku 25/30
Považská Bystrica 017 01
Budova Považan - prízemie
(oproti zrekonštruovanej fontáne)

E-mailinfo@optikafontana.sk
Tel. č.: 0917 544 761

OTVÁRACIE/
ORDINAČNÉ HODINY


PO: 08:00 - 17:00
UT: 08:00 - 17:00
ST: 08:00 - 17:00
ŠT: 08:00 - 17:00
PI: 08:00 - 17:00
SO: zatvorené

AKCEPTOVANÉ KARTY

                   


UŽITOČNÉ ODKAZY

Obchodné podmienky
Produktové portfólio

Slnečné okuliare
Objednanie
Vyšetrenia


learn more               learn more