Námestie Andreja Hlinku 25/30 - Budova Považan - prízemie, P. Bystrica.
  0917 544 761    Po - Pi: 08:00 - 17:00, So: zatvorené
»   Služby

Služby

v optike Fontána

V optike Fontána ponúkame odborné optické-optometristické služby. Objednať sa môžete on-line, telefonicky, alebo osobne na predajni. Ak máte akékoľvek otázky k nižšie uvedeným výkonom, neváhajte nás kontaktnovať pre bližšie informácie.

My v optike sa venujeme výkonom, ktorými diagnostikujeme poruchy zraku. V prípade, ak náš nález alebo vyšetrenie vyžaduje odborné vyšetrenie očným lekárom, vždy Vás odporučíme na vyšetrenie k našim spolupracujúcim oftalmológom alebo k Vášmu očnému lekárovi. Našou úlohou nie je nahrádzať očného lekára, ale poskytnúť špecializovaný servis a vyšetrenie, na ktoré sme odborne  pripravení. Pri vyšetrovaní detí spolupracujeme s atestovanou očnou lekárkou, ktorá sa v modernom a pokojnom prostredí našej optiky s láskou stará aj o tých najmenších klientov.

Náš tím patrí k špičke odborníkov na Slovensku a v Čechách - Jitka Krasňanská sa špecializuje na refrakciu a aplikácie šošoviek, Michal Krasňanský na binokulárne videnie, zrakové tréningy, pediatrickú a športovú optometriu. Ako jeden z mála na Slovensku sa venuje aplikácii špeciálnych tvrdých kontaktných šošoviek u pacientov s ochorením rohovky (keratokónus, pelucidná marginálna degenerácia), alebo s extrémnymi dioptrickými chybami. Pani doktorka Zuzana Cagalová je špecialista na detské videnie s dlhoročnou praxou v Trenčanskej nemocnci a bohatými skúsenosťami najmä s problematikou detského škúlenie. Naša odbornosť je garanciou špičkového výsledku riešenia Vášho zrakového problému. 

Poradíme vám nielen pri výbere rámov, ale aj šošoviek a doplnkového sortimentu.

Zrak vám vyšetríme odborne na špičkových zariadeniach.

Majitelia optiky Fontána a garanti najlepšieho vyšetrenia: Jitka a Michal Krasňanskí.

Vyšetrenie zraku: 30 Eur
(pri kúpe okuliarov 10 Eur)

Určíme Vám najpohodlnejšie hodnoty dioptrií do okuliarov na požadovanú vzdialenosť alebo činnosť. Zmeráme hodnotu sféry i cylindra (očný astigmatizmus) a overíme spoluprácu oboch očí (binokulárná rovnováha). Súčasťou vyšetrenia je aj meranie vnútroočného tlaku a screening očného pozadia na OCT prístroji. Môžete konzultovať svoje problémy s doterajšími okuliarmi alebo kontaktnými šošovkami. 
Viac informácií o vyšetrení zraku

 

Vyšetrenie zraku dieťaťa: 30 Eur

Zrak detí od 0 do 15 rokov vyšetruje v optike Fontána atestovaná detská očná lekárka MUDr. Zuzana Cagalová. Pri vyšetrení sa dieťa zvyčajne rozkapává. Na vyšetrenie nie je potrebné výmenný lístok ani odporúčania. Môžete konzultovať akékoľvek problémy so zrakom svojich detí. Objednávame telefonicky alebo osobne na optike. 
Viac informácií o vyšetrení detí

 

Kontrola pri kontaktných šošovkách 15 Eur

Kontrola je pre Vás, ak nosíte kontakné šošovky a neboli ste viac než 6 mesiacov na prehliadke. Počas kontroly hodnotíme stav predného segmentu oka (spojivky, rohovky, viečok) a vplyv nosenia šošoviek na zdravie Vašich očí. Odporúčame vhodnú starostlivosť a navrhujeme riešenia prípadných problémov (správny druh kvapiek, hygienu viečok, obklady, použitie tea tree oil). 
Viac informácií o kontrole pri nosení šošoviek

Aplikácia kontaktných šošoviek:
30 Eur

Aplikácia šošoviek úplným začiatočníkom, aj skúseným nositeľom, ktorí potrebujú zmenu typu šošoviek alebo hodnoty dioptrií. Stanovíme optimálne hodnoty dioptrií pre kontaktné šošovky, vydáme skúšobný pár šošoviek a nových nositeľov zacvičíme v manipulácii. V cene je aj následná kontrola po cca týždni nosenia skúšobných šošoviek.
Viac informácií o aplikácií šošoviek 

 

Aplikácia tvrdých (RGP) kontaktných šošoviek: 50 Eur

Aplikácia špeciálnych kontaktných šošoviek určenýck najmä k korekci keratokonusu, nepravidelných rohoviek, vysokých dioptrií a presbyopie (multifokálne šošovky). K aplikácii týchto šošoviek pacienty väčšinou odporúča ich ošetrujúci lekár, alebo očná klinika.Pre rezerváciu je nutná predchádzajúca konzultácia s našimi optometristmi.
Viac informácií o tvrdých šošovkách

 

Zábrus skiel do vlastných okuliarov

Zábrus skiel využite, ak potrebujete vymeniť sklá vo svojich starých okuliaroch, alebo ste si jednoducho zaobstarali nové okuliare treba v zahraničí, na internete, alebo v akejkoľvek inej optike. Poradíme Vám s výberom vhodného typu okuliarového skla podľa Vašej dioptrie aj typu obruby, presne Vás nacentrujeme a vlastnoručne expresne zhotovíme.
Viac informácií o zábrusu skiel

 

 

Ako prebieha nákup

5 jednoduchých krokov k novým okuliaromZmeranie zraku

Pri kúpe nových okuliarov Vám vždy odporúčame nechať si zrak premerať.Výber rámu

Rám musí ladiť k Vašej tvári, osobnosti aj štýlu. Musí však byť vhodný pre potrebné dioptrické šošovky.


Výber šošoviek

Pomôžeme Vám vybrať také šošovky, aby Vaše videnie bolo skutočne perfektné.Centrácia

V praxi kladieme veľky dôraz na centrovanie šošoviek a ich pozíciu stále meriame aj digitálne.


Vydanie okuliarov

Doba výroby okuliarov závisí od typu korekcie šošoviek. O zhotovení vás informujeme e-mailom alebo telefonicky.

Michal

Krasňanský,
MSC.


Bakalárske štúdium optometrie ukončil na Masarykovej Univerzite v Brne. Magisterské štúdium absolvoval na HTW Aalen v Nemecku so záverečným výskumom zameraným na aniseikoniu. Od roku 2011 pracuje ako externý lektor a vedie viacero vzdelávacích kurzov pre rôzne optické firmy. Pravidelne prednáša na domácich a zahraničných konferenciách. Okrem štúdia v Nemecku absolvoval odborné stáže na Pacific University of Optometry (Portland,USA) zamerané na binokulárne videnie, zrakové tréningy,pediatrickú a športovú optometriu. Na stáži v New England College of Optometry (Boston,USA) sa venoval diagnostike a klinickej praxi.

Mgr. Jitka

Krasňanská,
PH.D.


Jitka Krasňanská vyštudovala 5-ročný štúdijný program Optika a Optometrie na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Po získaní akademického titulu Mgr. pokračovala v doktorskom štúdiu, ktoré ukončila úspěšnou obhajobou dizertačnej práce v roku 2015. Počas štúdia absolvovala akademické stáže na Veleučilišti Veľká Gorica v Chorvátsku a na Aston University, Birmingham,Veľká Británia. Počas doktorského štúdia pracovala ako vedúca očnej optiky a aplikačného strediska spoločnosti Fokus optik, a.s. v Brne. Tu sa venovala najmä refrakcii, aplikácií mäkkých konaktných šošoviek a managementu očnej optiky.
mudr. cagalova bystrica

MUDr. Zuzana

Cagalová


Po úspešnom ukončení štúdia všeobecného lekárstva na Univerzite Komenského v Bratislave nastúpila na očnú kliniku do fakultnej nemocnice v Trenčíne. Už od svojho nástupu sa intenzívne venovala starostlivosti o detských pacientov, vrátane tých najmenších. Ako mladá ambiciózna lekárka sa zaslúžila o zavedenie mnohých moderných postupov a vyšetrovacích metód najmä v oblasti skreeningu očného pozadia u predčasne narodených detí. Prvú atestáciu v odbore očného lekárstva získala v roku 2001, druhú atestáciu získala v roku 2006 a v roku 2007 získala špecializáciu v pedooftalmologii po absolvovaní praxe na očnej klinike v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave. Je členkou Slovenskej oftalmologickej spoločnosti, podieľa sa na organizácií odborných konferencií s tematikou detskej oftalmológie. Špecializuje sa na diagnostiku a liečbu detskej tupozrakosti a škúlenia. Ovláda operatívu aj komplikovanejšie stavy škúlenia u detí aj dospelých. Nadšene sleduje všetky aktuálne trendy v detskej oftalmológii vrátane kontroly myopie, aplikácie špeciálnych šošoviek u detí a nových možností zrakových cvičení.

Lenka

Šamajová


Lenka Šamajová úspešne absolvovala Obchodnú akadémiu v Považskej Bystrici so zameraním na ekonomiku a účtovníctvo. Počas štúdia získala certifikát z podvojného účtovníctva v účtovníckom programe OMEGA. Po zložení maturitnej skúšky v roku 2015 pôsobila v odbornom veľkoobchode so sídlom v Považskej Bystrici. K týmu optika Fontána sa pridala na začiatku roku 2018. Aktívne sa zaujíma o typológiu tváre, varianty štýlu a farebnú diagnostiku. Sleduje aktuálne módne trendy v designoch a materiáloch okuliarových obrúb. Vyniká trzpezlivosťou a vľúdnym prístupom nie len k dospelým, ale aj k našim nejmenším zákazníkom. V spolupráci s optometristami asistuje pri zrakovom cvičení, výbere vhodných rámov a kompletování Vašich nových okuliarov. Je zaškolená na obsluhu moderných zábrusných prístrojov, na ktorých denne spracováva skla do Vašich nových okuliarov. Spravuje agendu e-shopu optiky Fontána a starostlivo balí a pripravuje všetky zásielky, ktoré Vám posielame po celom Slovensku.

REZERVÁCIA
VYŠETRENIA


Objednajte sa na vyšetrenie priamo v našom
rezervačnom systéme
 


O NÁKUPE


POLOHA A KONTAKTY


Adresa:

Námestie Andreja Hlinku 25/30
Považská Bystrica 017 01
Budova Považan - prízemie
(oproti zrekonštruovanej fontáne)

E-mailinfo@optikafontana.sk
Tel. č.: 0917 544 761

OTVÁRACIE/
ORDINAČNÉ HODINY


PO: 08:00 - 17:00
UT: 08:00 - 17:00
ST: 08:00 - 17:00
ŠT: 08:00 - 17:00
PI: 08:00 - 17:00
SO: zatvorené

AKCEPTOVANÉ KARTY

                   


UŽITOČNÉ ODKAZY

Obchodné podmienky
Produktové portfólio

Slnečné okuliare
Objednanie
Vyšetrenia


learn more               learn more